Biletul zilei tenis – 15.08.2018

Avem cateva meciuri destul de interesante astazi la turneul de la Cincinnati, turneu de la care am extras doua meciuri care sa alcatuiasca biletul zilei tenis de astazi. Speram sa continuam forma buna din ultimul timp si sa inverzim inca o cota de 2.

• Novak Djokovic – Adrian Mannarino / Mannarino +6.5 gameuri @ 1.55

Dupa infrangerea impotriva tanarului grec Tsitsipas in optimile de la Toronto, Djokovic a reusit sa castiga meciul cu americanul Steve Johnson in minimum de seturi. Jocul sarbului a fost unul destul de solid dupa parerea mea, in primul set oferind o singura minge de break. Cea mai recenta intalnire dintre cei doi a fost disputata pe iarba de la Londra in iunie, acolo unde sarbul s-a a castigat la pas partida, scor 7-5 6-1. Toate intalnirile directe dintre cei doi s-au disputat pe iarba, asa ca nu avem un punct de reper complet valid pentru intalnirea din aceasta seara , insa ma bazez pe jocul pe care l-am vazut practicat de sarb in meciul precedent. Din aceasta cauza consider ca linia de 6.5 gameuri este destul de sus, raportata la cota de 1.55 cred ca merita atentia noastra si o voi includa in cota 2 de astazi.

• Hyeon Chung – Juan Martin Del Potro / victorie Del Potro @ 1.38

L-am urmarit pe Chung in meciul cu Sock din turul precedent, acolo unde a pierdut primul set intr-un mod destul de autoritar, la 2. Jocul lui a lasat foarte mult de dorit, tinand cont de faptul ca a avut in fata un Jack Sock a carui forma fizica a fost mai mult decat precara dupa parerea mea. Daca Chung va juca si in fata lui Delpo la fel cum a facut-o si cu Sock nu cred ca va putea sa emita prea multe pretentii la castigarea partidei, din acest motiv aleg sa merg pe victoria argentinianului, simple, fara alte complicatii, cota de 1.38 mi se pare decenta daca ne gandim la diferenta de valoare dintre cei doi jucatori.

Increderea pentru acest bilet este destul de mare insa va recomand sa pariati cu grija, in sportul alb putand sa avem oricand parte de surprize. Noi speram sa le evitam si va uram mult succes daca alegeti sa jucati biletul propus astazi.