biletul zilei roland garros 04 06 2019 0604032915

Biletul zilei Roland Garros – 04.06.2019

Ieri am reusit sa bifam din nou castigator biletul zilei de la Roland Garros, unde ne-am bazat pe 3 selectii foarte atractive, una dintre ele fiind meciul Simonei Halep. Pentru biletul zilei de astazi am selectat doua meciuri din circuitul masculin si unul din circuitul feminin.

Nishikori – Nadal

Incepem biletul zilei de astazi cu intalnirea dintre Nishikori si Nadal, meci foarte atractiv, intre ocupantul pozitiei cu numarul 7 in clasament si ocupantul pozitiei cu numarul 2. Nishikori a avut probleme in ultimele 3 meciuri disputate, el acumuland victorii in fata lui Halys, Tsonga, Djere si Paire, cedand in total 5 seturi in 4 partide. De partea cealalta, Nadal vine dupa 4 victorii sigure, cu Hanfmann, Maden, Goffin si Londero. Am ales sa mizez astazi pe cel putin 9 game-uri in primul set.

Wawrinka – Federer

A doua selectie de pe biletul zilei de astazi este super intalnirea dintre Wawrinka, ocupantul pozitiei cu numarul 28 in clasament, si Federer, ocupantul pozitiei cu numarul 3. Ne asteptam la un super meci, cu multe game-uri si multe minute de joc. Wawrinka a trecut fabulos de Tsitsipas, in 5 seturi, reusind sa-i mai invinga si pe Dimitrov, Garin si Kovalic. De partea cealalta, Federer vine dupa 4 victorii sigure, in care nu a cedat set, cu Sonego, Otte, Ruud si Mayer. Mizam astazi pe cel putin 37 de game-uri.

Stephens – Konta

Incheiem biletul zilei de astazi cu un meci din circuitul feminin, acolo unde Stephens, ocupanta pozitiei cu numarul 7 in clasament, o va intalni pe Konta, ocupanta pozitiei cu numarul 26, meci programat la ora 15:00. Stephens vine dupa victorii in fata lui Doi, Sorribes Tormo, Hercog si Muguruza, in timp ce Konta a trecut de Lottner, Davis, Kuzmova si Vekic, cedand un singur set. Am ales sa mizez in aceasta intalnire pe cel putin 9 game-uri in primul set, intalnindu-se doua jucatoare ce-si fac serviciul bine.

Mai jos aveti biletul zilei de astazi. Mult succes tuturor!