biletul zilei pauza final 19 05 2019 0519051655 1

Biletul zilei pauza final – 19.05.2019

Speram ca astazi cele mai importante evenimente din fotbal sa ne ajute sa inverzim biletul zilei pauza final, selectand 3 meciuri, unul din prima liga de fotbal a Turciei si doua din prima liga de fotbal a Italiei. Recomandarea noastra ramane aceeasi: analizati fiecare eveniment in parte inainte de a plasa biletul propus.

Galatasaray – Basaksehir

Incepem biletul zilei pauza final de astazi cu un meci ce vine din prima liga de fotbal a Turciei, acolo unde cei de la Galatasaray vor primi vizita celor de la Basaksehir, intr-un meci ce va incepe la ora 19:00 si o are ca favorita la victorie pe formatia gazda, ce a castigat ultima intalnire directa disputata pe teren propriu. Cele doua echipe se afla la egalitate de puncte, cei de la Galatasaray avand un golaveraj mai bun, insa ma astept ca astazi Galatasaray sa nu fie invinsa, pentru ca putem spune ca ar pierde titlul. Echipa a traversat o perioada foarte buna, cu 4 victorii in ultimele 5 meciuri disputate, in timp ce Basaksehir a intampinat unele probleme.

AC Milan – Frosinone

A doua selectie de pe biletul zilei pauza final de astazi vine din prima liga de fotbal a Italiei, acolo unde AC Milan va primi vizita celor de la Frosinone, o echipa deja retrogradata, gazdele avand nevoie de victorie pentru a se bate la un loc de Champions League. AC Milan vine dupa doua victorii consecutive obtinute in ultimele doua meciuri disputate, ambele in campionat, invingand-o pe Fiorentina, in deplasare, scor 0-1, si pe Bologna, acasa, scor 2-1. Frosinone vine dupa 4 infrangeri suferite in ultimele 5 meciuri disputate, toate in campionat, ultimul rezultat pozitiv venind in fata celor de la Sassuolo, in deplasare, scor 2-2.

bonus betano

Napoli – Inter

Incheiem biletul zilei pauza final de astazi cu un alt meci din prima liga de fotbal a Italiei, acolo unde Napoli va primi vizita celor de la Inter, intr-un meci ce se anunta a fi foarte spectaculos, un adevarat derby al Italiei. Gazdele de astazi vin dupa 3 victorii consecutive, toate in campionat, in fata unor adversari mai comozi, invingandu-i pe Spal, scor 1-2, Cagliari, scor 2-1, si Frosinone, scor 0-2, ultima infrangere a echipei venind in urma cu 4 meciuri, cu Atalanta, scor 1-2. De partea cealalta, Inter vine dupa o victorie cu cei de la Chievo, acasa, scor 2-0. Echipa este neinvinsa in ultimele 7 meciuri disputate, insa astazi o asteapta un meci greu.

Speram ca alegerile sa fie inspirate, iar noi sa inverzim biletul pauza final, printre altele. Succes daca alegeti sa-l incercati si voi!