biletul zilei pauza final 12 05 2019 0512054620 1

Biletul zilei pauza final – 12.05.2019

Continuam si ziua de astazi cu biletul zilei pauza final, acolo unde ne vom baza pe 3 meciuri foarte atractive din fotbal, selectand doua meciuri din prima liga de fotbal a Spaniei si un meci din prima liga de fotbal a Germaniei.

Girona – Levante

Incepem biletul zilei pauza final de astazi cu un meci din prima liga de fotbal a Spaniei, acolo unde Girona va primi vizita celor de la Levante, intr-un meci ce va incepe la ora 19:30 si o are usor favorita la victorie pe formatia gazda. Girona ocupa ultima pozitie retrograrabila in clasament, cu 37 de puncte, Levante aflandu-se la 3 puncte diferenta. Consider ca Girona nu are voie sa faca pas gresit astazi, iar cu o victorie ar mai continua sa spere la salvarea de la retrogradare. Levante nu a fost cine stie ce echipa in deplasare, in acest sezon.

Atletico Madrid – Sevilla

Continuam biletul zilei pauza final cu un alt meci foarte interesant din prima liga de fotbal a Spaniei, acolo unde Atletico Madrid primeste vizita celor de la Sevilla, intr-un meci ce va incepe la aceeasi ora, 19:30. Gazdele de astazi vin dupa o infrangere urata suferita in ultima partida disputata, in campionat, cu cei de la Espanyol, meciul fiind disputat in deplasare si incheiat cu scorul de 3-0. De partea cealalta, Sevilla vine dupa doua infrangeri consecutive, ambele in campionat, cu Leganes si Girona, fara gol inscris. Atletico nu a pierdut in 3 din ultimele 5 meciuri directe disputate cu Sevilla.

bonus betano

Frankfurt – Mainz

Incheiem biletul zilei de astazi cu un meci din prima liga de fotbal a Germaniei, acolo unde Frankfurt va primi vizita celor de la Mainz, intr-un meci ce va incepe la ora 19:00 si o are ca favorita la victorie pe formatia gazda, pe care vom si miza astazi. Frankfurt vine dupa eliminarea din Europa League, in fata celor de la Chelsea, dupa loviturile de la 11 metri. In campionat, echipa a pierdut categoric ultima partida disputata, cu Leverkusen, in deplasare, scor 6-1. Mainz vine dupa o remiza cu cei de la Leipzig, pe teren propriu, scor 3-3. Ultima partida disputata de Mainz in deplasare a fost pierduta, cu Hannover, scor 1-0.

Speram ca alegerile sa fie inspirate, iar noi sa inverzim biletul pauza final, printre altele. Succes daca alegeti sa-l incercati si voi!