biletul zilei hochei 31 03 2019 0331082202

Biletul zilei hochei – 31.03.2019

Ieri am fost din nou castigatori pe biletul zilei din hochei, fara emotii, asa cum speram sa fim si astazi, selectand tot doua partide din play-off-urile campionatelor tari, una din campionatul Suediei si una din campionatul Rusiei, mizand, din nou, pe forta formatiilor gazda.

Frolunda – Malmo este prima selectie de pe biletul zilei din hochei de astazi, meci din sferturile de finala ale play-off-ului din Suedia, ce va incepe la ora 16:00 si o are ca favorita la victorie pe formatia gazda, ce poate pune capat acestei runde, conducand in prezent cu scorul de 3-1, avand nevoie de o victorie, ce speram sa o obtina astazi. Echipa a castigat ultimele doua partide, intr-un mod categoric, una in deplasare, scor 3-5, si una pe teren propriu, scor 7-2. De precizat si ca Frolunda merge excelent pe teren propriu, depasing pragul de 10 victorii consecutive.

Omsk – Ufa este a doua selectie de pe biletul zilei din hochei de astazi, meci din semifinalele play-off-ului din Rusia, ce va incepe la ora 17:00 si o are ca favorita la victorie pe formatia gazda, ce a reusit sa se impuna in prima intalnire dintre cele doua formatii, dupa prelungiri, scor 4-3, avand parte atunci de un meci spectaculos, asa cum speram sa fie si cel de astazi, insa tot pe cei de la Omsk vom miza, ei avand avantajul terenului propriu si al perioadei bune pe care o traverseaza. Ufa vine dupa 4 victorii si 6 infrangeri in ultimele 10 partide disputate in deplasare.