biletul zilei hochei 23 03 2019 0322060912

Biletul zilei hochei – 23.03.2019

Nu ne-a mers deloc rau pe hochei in ultima perioada, asa ca vom continua si astazi cu biletul zilei din hochei, acolo unde ne vom baza pe alte doua partide atractive, selectand un meci din prima liga a Suediei si unul din prima liga a Finlandei, mizand astazi doar pe numarul de goluri. Noi va recomandam sa analizati la randul vostru acest bilet, inainte de a-l plasa.

Djurgardens – Skelleftea este prima selectie de pe biletul zilei din hochei de astazi, meci ce va incepe la ora 15:45 si o are ca favorita la victorie pe formatia gazda, noi mizand astazi ca vom vedea cel putin 4 goluri inscrise, la o cota de 1.30. Gazdele vin dupa 3 victorii consecutive obtinute in ultimele 3 partide disputate, una cu cei de la Farjestads, in deplasare, scor 2-3, una cu Frolunda, acasa, scor 4-2, si una cu Mora, acasa, scor 7-1. Ultimele 5 partide disputate de echipa s-au incheiat cu minim 4 goluri. Oaspetii vin dupa 7 victorii consecutive, 6 dintre ele dupa prelungiri, avand parte de meciuri echilibrate. Ne asteptam la un meci deschis astazi, intalnindu-se doua formatii ce au atacuri bune.

HIFK – Pelicans este a doua selectie de pe biletul zilei din hochei de astazi, meci din sferturile de finala ale play-off-ului din Finlanda, ce va incepe la ora 17:00 si o are usor favorita la victorie pe formatia oaspete, ce arata ceva mai bine in ultima perioada. Gazdele vin dupa infrangerea categorica suferita in prima intalnire, pierzand in deplasare cu 6-0, de aceea nu le acord sanse mari astazi, chiar daca vom miza pe goluri. Echipa are doar doua victorii obtinute in ultimele 5 partide disputate. De partea cealalta, oaspetii vin dupa 4 victorii si o infrangere adunate in ultimele 5 partide disputate, fiind invinsa doar de Karpat, in deplasare, la limita, cu scorul de 3-2.