biletul zilei hochei 21 03 2019 0319064303

Biletul zilei hochei – 21.03.2019

Avem parte de doua meciuri atractive astazi din sferturile de finala ale play-off-ului din Finlanda, selectand ambele meciuri pentru a forma biletul zilei din hochei de astazi, bazandu-ne pe numarul de goluri si pe forta unei formatii ce va evolua pe teren propriu. Va recomandam sa analizati si voi acest bilet inainte de a-l plasa.

Pelicans – HIFK este prima selectie de pe biletul zilei din hochei de astazi, meci ce va incepe la ora 18:30 si o are ca favorita la victorie pe formatia gazda, pe care vom si miza astazi. Gazdele vin dupa o victorie categorica obtinuta in ultima partida disputata, in campionat, pe teren propriu, cu cei de la Sport, impunandu-se cu scorul de 5-1. Ultima infrangere a echipei a venit in urma cu doua partide, in fata celor de la Karpat, meciul fiind disputat in deplasare si incheiat cu scorul de 3-2. De partea cealalta, oaspetii vin dupa o victorie categorica obtinuta pe teren propriu, cu cei de la Assat, echipa impunandu-se cu scorul de 4-1. HIFK a suferit 3 infrangeri in ultimele 5 partide disputate, doua dintre ele in deplasare.

TPS – HPK este a doua selectie de pe biletul zilei din hochei, meci ce va incepe la ora 18:30 si nu are o favorita clara la victorie, de aceea vom miza astazi pe numarul de goluri marcate. Gazdele vin dupa o victorie frumoasa obtinuta in ultima partida disputata, cu cei de la SaiPa, pe teren propriu, scor 5-2. Echipa a suferit 4 infrangeri in ultimele 5 partide disputate, de aceea nu-i acord sanse mari astazi. De partea cealalta, oaspetii au reusit sa o invinga pe Tappara in ultima partida disputata, pe teren propriu, scor 3-1. Ultima infrangere suferita de echipa a venit in urma cu doua partide, in campionat, cu cei de la Ilves, scor 2-1, dupa prelungiri.