biletul zilei hochei 19 03 2019 0318061029

Biletul zilei hochei – 19.03.2019

Actiunea devine din ce in ce mai interesanta in sferturile de finala ale play-off-ului din Rusia, selectand pentru biletul zilei din hochei de astazi doua partide foarte atractiva, din ligile Rusiei, asteptandu-ne ca cele doua formatii din St. Petersburg sa se impuna astazi si sa bifam biletul zilei castigator. Va recomandam sa analizati si voi acest bilet inainte de a-l plasa.

Yaroslavl – St. Petersburg este prima selectie de pe biletul zilei din hochei, meci din sferturile de finala ale campionatului KHL, ce va incepe la ora 18:00 si o are ca favorita la victorie pe formatia oaspete. Gazdele au reusit sa castige prima partida disputata pe teren propriu din aceasta runda, cu scorul de 3-1, dupa ce a suferit doua infrangeri in deplasare, cei de la St. Petersburg impunandu-se cu 6-1 si 1-0, scorul la general fiind 1-2, insa calificarea inca se joaca, de aceea speram la un nou joc frumos. Astazi vom miza pe formatia oaspete, ce are un plus de experienta si ma astept ca acest lucru sa fie vizibil.

SKA Neva St. Petersburg – Sokol este a doua selectie de pe biletul zilei din hochei, meci din sferturile de finala ale campionatului VHL, ce va incepe la ora 18:00 si o are ca favorita la victorie pe formatia gazda, ce ma astept sa nu faca un pas gresit astazi. Echipa gazda a fost invinsa in ultima partida disputata, in deplasare, dupa prelungiri, scor 2-1, insa conduc in continuare, cu scorul de 3-1, reusind sa-i invinga pe cei de la Sokol cu 1-4, 1-0 si 2-0. Echipa merge foarte bine pe teren propriu, lucru ce m-a facut ca astazi sa mizez pe ei, fiind foarte aproape sa obtina calificarea mai departe.