biletul zilei hochei 17 03 2019 0316081421

Biletul zilei hochei – 17.03.2019

Continuam ziua de Duminica si cu biletul zilei din hochei, acolo unde avem parte de cateva intalniri atractive din campionatele tari ale Europei, selectand pentru biletul de astazi un meci ce vine din prima liga a Germaniei si un meci ce vine din prima liga a Austriei, asteptandu-ma sa nu avem parte de surprize astazi.

Munchen – Eisbaren este prima selectie de pe biletul zilei din hochei de astazi, meci din prima liga a Germaniei, DEL, din sferturile de finala ale play-off-ului, ce va incepe la ora 18:00 si o are ca favorita la victorie pe formatia gazda, noi mizand astazi pe goluri. Gazdele au fost invinse in ultima partida disputata, de adversara de astazi, in deplasare, scor 4-0, dupa ce au invins-o pe teren propriu cu scorul de 3-2. Ultimele 5 partide disputate de cei de la Munchen s-au incheiat cu minim 4 goluri inscrise, asteptandu-ma sa vad si astazi acelasi lucru.

Vienna – Znojmo este a doua selectie de pe biletul zilei din hochei, meci din sferturile de finala ale play-off-ului din Austria, EBEL, ce va incepe la ora 20:15 si o are ca favorita la victorie pe formatia gazda, ce speram sa invinga astazi, asa cum a facut-o in ultima partida disputata pe teren propriu, in fata adversarei de astazi, echipa invingand categoric, cu scorul de 7-0. Ultima infrangere a venit in meciul disputat in deplasare, fiind invinsa la limita, scor 4-3. Oaspetii nu arata prea bine in partidele disputate in deplasare, de aceea mizez astazi pe gazde.