biletul zilei hochei 01 04 2019 0331090542

Biletul zilei hochei – 01.04.2019

Am aratat bine in ultima perioada pe hochei, asa ca speram sa continuam aceasta perioada buna. Pentru biletul zilei din hochei de astazi am selectat un meci din prima liga de hochei a Rusiei si un meci din prima liga de hochei a Suediei, mizand astazi pe goluri, deoarece nu vreau sa ne riscam cu favoritele.

St. Petersburg – CSKA Moscova este prima selectie de pe biletul zilei din hochei de astazi, meci din semifinalele play-off-ului din Rusia, KHL, ce va incepe la ora 19:30 si o are ca favorita la victorie pe formatia gazda, deoarece evolueaza pe teren propriu, insa imi este greu sa cred ca echipa si-a revenit dupa cele doua infrangeri consecutive suferite in primele doua intalniri, una pierduta cu scorul de 2-1 si una cu scorul de 3-1, de aceea, am ales ca astazi sa mizam pe minim 4 goluri inscrise, asteptandu-ne la un joc putin mai linistit din partea celor de la CSKA.

HV 71 – Farjestads este a doua selectie de pe biletul zilei din hochei de astazi, meci din sferturile de finala ale play-off-ului din Suedia, SHL, ce va incepe la ora 20:00 si o are usor favorita la victorie pe formatia gazda, ce nu are voie sa faca pas gresit astazi, deoarece Farjestads conduce cu scorul de 3-2, iar o victorie astazi ar incheia acest sfert. Mizam si aici pe goluri, asteptandu-ne sa nu vedem mai mult de 6, toate cele 5 intalniri terminandu-se cu maxim 5 goluri inscrise.