Biletul zilei fotbal astazi – 28.08.2018

Continuam si ziua de astazi cu biletul zilei din fotbal, acolo unde ne vom baza pe doua partide din play-off-ul de calificare in UEFA Champions League. Recomandam o miza medie pentru acest bilet, undeva la 80 RON.

Dinamo Zagreb – Young Boys este prima partida selectata pe biletul zilei de astazi.

Dinamo Zagreb vine dupa o victorie in ultima partida disputata, in campionat, in fata celor de la Lokomotiv Zagreb, partida fiind disputata pe teren propriu si incheiata cu scorul de 1-0. Echipa a remizat in partida tur, disputata in Elvetia, cu cei de la Young Boys, scor 1-1, avand astfel prima sansa la calificare.

Young Boys vine si ea dupa o victorie in ultima partida disputata, in campionat, in fata celor de la Xamax, partida fiind disputata pe teren propriu si incheiata cu scorul de 5-2. Echipa a reusit sa se califice mai departe si in Cupa Elvetiei, in fata celor de la Biel, dupa reprizele de prelungiri, scor final 2-3.

AEK – MOL Vidi este a doua partida selectata pe biletul zilei de astazi.

AEK vine dupa o victorie frumoasa obtinuta in ultima partida disputata, in prima partida din actualul campionat, reusind sa se impuna in fata celor de la Giannina cu scorul de 2-0. Echipa are clar prima sansa la calificare, dupa ce s-a impus in partida tur cu scorul de 1-2.

MOL Vidi nu a mai disputat nicio partida de la infrangerea din tur, cu cei de la AEK, de pe teren propriu. Ultima victorie a echipei a venit in fata celor de la Honved, in campionatul Ungariei, scor 0-3. Echipa pleaca cu sansa a doua la calificare astazi, si mi-e greu sa cred ca pot marca macar un gol in Grecia.

Mai jos aveti biletul zilei propus pentru ziua de astazi. Mult succes tuturor!