Biletul zilei fotbal astazi – 20.08.2018

Ziua de astazi ne rezerva cateva partide foarte interesante din marile campionate ale lumii, selectand cate o partida pentru biletul zilei de astazi din Premier League si LaLiga. Recomandam o miza medie pentru acest bilet, undeva la 60-70 RON, bineinteles, dupa ce analizati si voi biletul.

Crystal Palace – Liverpool este prima partida selectata pe biletul zilei din fotbal de astazi, meci ce va incheia etapa cu numarul 2 din Premier League.

Crystal Palace a inceput bine campionatul, cu o victorie in prima partida disputata, in fata nou-promovatei Fulham, partida fiind disputata in deplasare si incheiata cu scorul de 0-2. Si in amicale echipa a stat bine, reusind sa invinga echipe precum Toulouse, Reading, Oxford. De remarcat la echipa este faptul ca este NEINVINSA in ultimele 15 partide disputate, acumuland 11 victorii si 4 remize. Zaha si-a prelungit contractul cu Palace, fiind un plus mare pentru echipa.

Liverpool a inceput si ea excelent campionatul, cu o victorie in prima partida disputata, in fata celor de la West Ham, partida fiind disputata pe teren propriu si incheiata cu scorul de 4-0. Echipa a aratat bine la International Champions Cup, reusind sa le invinga pe formatiile din Manchester, City si United, insa a invins si doua echipe puternice din Serie A, Napoli si Torino. Liverpool s-a impus in 4 din ultimele 5 partide directe cu cei de la Palace.

Valencia – Atletico Madrid este cea de a doua partida selectata pe biletul zilei din fotbal.

Valencia vine dupa o victorie frumoasa obtinuta in ultima partida amicala disputata inaintea inceperii noului sezon din Spania, reusind sa se impuna in fata celor de la Leverkusen, o echipa foarte puternica din Germania, cu scorul de 3-0. Ultima infrangere a echipei a fost cauzata de cei de la PSV, o formatie puternica din Olanda, scor 2-1. Ultima victorie a Valenciei in fata celor de la Atletico Madrid a venit in 2014, pe teren propriu, scor 3-1.

Atletico Madrid vine dupa o victorie foarte frumoasa in Supercupa Europei, reusind sa se impuna in fata celor de la Real Madrid, dupa prelungiri, scorul in timpul regulamentar fiind 2-2, Atletico deschizand scorul in secunda 40, urmand a se vedea condusa in repriza a doua, pentru ca in prelungiri sa marcheze doua goluri si sa stabileasca scorul final, 2-4. Ultima infrangere a echipei a venit la International Champions Cup, in fata celor de la Inter, scor 0-1.

Mai jos aveti biletul zilei propus pentru ziua de astazi. Mult succes tuturor!