biletul zilei fotbal 24 02 2019 0222062830

Biletul zilei fotbal – 24.02.2019

3 partide foarte atractive am selectat pentru biletul zilei din fotbal de Duminica aceasta, alegand doua meciuri ce se vor disputa in Liga 1 a Romaniei si o partida din prima liga de fotbal a Olandei. Va recomandam sa analizati si voi acest bilet inainte de a-l plasa.

Incepem biletul cu derby-ul dintre FCSB si Craiova, ocupantele pozitiilor 2 si 3, avand acelasi numar de puncte, FCSB avand un atac mai bun, in timp ce Craiova sta ceva mai bine in aparare, avand a doua cea mai buna defensiva din Liga 1. Ambele se afla in lupta la titlu cu ocupanta primei pozitii, CFR. Mizam pe un meci inchis in primele 15 minute, asteptandu-ne sa nu vedem nicio echipa pe tabela de marcaj.

Continuam biletul cu un meci destul de atractiv din Liga 1, selectand intalnirea dintre FC Botosani si Gaz Metan Medias, meci ce va incepe la ora 17:00 si o are ca favorita la victorie pe formatia din Moldova, ce ataca play-off-ul in acest sezon, avand nevoie de doua rezultate bune pentru a obtine accederea in primele 6 echipe ale campionatului. Echipa din Moldova a reusit sa castige cele 3 partide disputate in acest an, castigandu-le pe toate la un gol diferenta. Forma slaba a celor de la Gaz Metan din deplasare (doua victorii, 5 remize si 3 infrangeri) ma fac sa cred ca Botosaniul nu va pierde partida de astazi, fiind o echipa ce are sanse la play-off, in timp ce oaspetii si-au luat gandul de la acest lucru.

Incheiem biletul zilei de astazi cu o partida din prima liga de fotbal a Olandei, acolo unde Wilem II va primi vizita celor de la Alkmaar, o echipa aflata in forma. Gazdele au suferit 3 infrangeri in ultimele 3 partide disputate, toate in campionat, la diferenta de un gol, fiind invinsa de Vitesse, Venlo si Groningen. AZ Alkmaar traverseaza o perioada foarte buna, reusind sa castige ultimele 6 partide disputate, neprimind niciun gol. Mizam pe minim un gol inscris in prima repriza, la o cota atractiva.