Biletul zilei fotbal – 08.03.2019

Avem parte de cateva partide destul de atractive astazi, acolo unde se vor disputa meciuri din campionatele tari ale Europei, selectand pentru biletul zilei din fotbal de astazi cate un meci din Olanda, Spania si Danemarca, sperand ca la finalul partidelor sa fim castigatori. Va recomandam sa analizati si voi acest bilet inainte de a-l plasa.

Utrecht – Groningen este prima selectie de pe biletul zilei din fotbal, meci din prima liga de fotbal a Olandei, ce o are ca favorita la victorie pe formatia gazda, ce vine dupa un succes categoric obtinut cu cei de la Heracles, intr-un meci disputat in deplasare si incheiat cu scorul de 1-5. Groningen nu traverseaza cea mai buna perioada in deplasare, insa este o echipa ce izbuteste sa inscrie des, de aceea ma astept sa vad minim doua goluri in partida de astazi.

Bilbao – Espanyol este a doua selectie de pe acest bilet, meci din LaLiga, ce o are ca favorita pe formatia gazda, intalnindu-se doua echipe ce n-au avut un sezon bun pana in prezent. Gazdele vin dupa 4 meciuri consecutive fara infrangere pe teren propriu, in timp ce Espanyol a aratat dezastruos in acest sezon in deplasare. Mizam astazi pe un meci inchis in primele 15 minute, de aceea ma astept sa nu vad niciun gol.

Ultima selectie de pe biletul zilei din fotbal de astazi este intalnirea dintre Hobro si Midtjylland, acolo unde se vor intalni ocupanta penultimei pozitii si ocupanta pozitiei cu numarul 2. Midtjylland a facut spectacol in partidele disputate in acest an, de aceea astazi voi miza pe minim un gol inscris in prima repriza.