biletul zilei baschet euroliga 11 01 2019 0110094121

Biletul zilei baschet (Euroliga) – 11.01.2019

Si astazi baschetul este la inaltime prieteni, asa ca ma astept sa scoatem profit frumos si din acest sport, unde pentru biletul zilei de astazi am selectat doua partide din Euroliga, una dintre cele mai importante competitii din Europa. Aruncati si voi cate un ochi peste fiecare meci in parte inainte de a-l plasa.

CSKA – Maccabi este prima selectie, meci ce va incepe la ora 19:00 si o are ca favorita la victorie pe formatia gazda, ce ma astept ca astazi sa inceapa tare partida, sa-si creeze un avantaj inca din primul sfert. Maccabi nu este un adversar de speriat atunci cand joaca in deplasare, de aceea selectia mea pentru aceasta partida este ca CSKA va inscrie minim 23 de puncte in primul sfert.

Baskonia – Gran Canaria este a doua selectie de pe acest bilet, meci ce va incepe la ora 21:30. Gazdele pleaca si aici cu prima sansa la victorie, reusind sa se impuna in ultimele 3 intalniri directe. Partidele dintre cele doua formatii au fost spectaculoase pana in prezent, asa cum ma astept sa fie si cea de astazi, insa echipele nu traverseaza cea mai buna perioada, de aceea vom juca under pe puncte.

Mai jos aveti biletul zilei de astazi. Mult succes tuturor!