biletul zilei baschet 14 01 2019 0113042052

Biletul zilei baschet – 14.01.2019

Ne merge bine in ultima perioada cand vine vorba de baschet, asa ca vom continua si astazi cu biletul zilei din acest sport. Va recomandam o miza medie pentru acest bilet, asa ca analizati si voi acest bilet inainte de a-l plasa.

Gravelines – Dunkerque este prima selectie de pe acest bilet, meci ce va incepe la ora 21:45 si o are ca favorita la victorie pe formatia gazda. Gazdele vin dupa o victorie frumoasa obtinuta in ultima partida disputata, in deplasare, in fata celor de la Antibes, scor 66-78. Echipa a suferit 2 infrangeri in ultimele 5 partide disputate, ambele in campionat. Dunkerque vine dupa o victorie interesanta obtinuta in ultima partida disputata, cu cei de la Dijon, castigand la o diferenta de 21 de puncte. Echipa a suferit 4 infrangeri consecutive in ultimele 5 disputate, astazi plecand cu a doua sansa la victorie.

Efes – Belediye este a doua selectie de pe acest bilet, meci din etapa cu numarul 15 a campionatului din Turcia, ce va incepe la ora 18:00 si o are ca favorita la victorie pe formatia gazda. Efes arata bine in ultima perioada, facand instructie cu Khimki si Zalgiris in ultimele doua partide disputate, in Euroliga. In campionat, echipa a reusit sa o invinga recent pe Pinar la 28 de puncte diferenta, Efes fiind una dintre cele mai bune echipe din Turcia. Ma astept ca astazi echipa sa inscrie minim 46 de puncte in prima repriza( nu primul sfert), intalnind un adversar usor de invins.