biletul zilei alte sporturi 11 05 2019 0510093738 1

Biletul zilei alte sporturi – 11.05.2019

Incercam sa bifam astazi si biletul zilei pe alte sporturi, unde ne vom baza pe un meci din tenis, din finala feminina de la Madrid, si doua meciuri din handbal, ce au o importanta foarte mare. Recomandarea noastra este sa analizati fiecare eveniment inainte de a plasa.

Halep – Bertens

Incepem biletul zilei de astazi cu intalnirea din finala de tenis de la Madrid, acolo unde Halep o va intalni pe Bertens, o alta jucatoare cu un joc foarte bun pe zgura. Halep vine dupa un meci in care s-a descatusat in setul 3, impunandu-se cu 0-6, in fata lui Bencic. Pana in semifinale, Simona n-a pierdut set, lucru foarte important. Daca ne uitam la Bertens, ocupanta pozitiei cu numarul 7 in clasament, a reusit sa castige toate meciurile de la acest turneu fara sa piarda set, invingand-o in semifinale pe Stephens. Aleg sa merg pe mana Simonei astazi, ce-si va recupera prima pozitie in clasament, in cazul unei victorii.

Kristiansand – Gyor

Continuamb biletul zilei de astazi cu doua meciuri din handbal. Prima dintre ele vine din Final-Four din Liga Campionilor, acolo unde Kristiansand o va intalni pe Gyor. Ambele echipe au un joc excelent, insa principala favorita este formatia oaspete, ce n-a pierdut meci in acest sezon de Liga Campionilor. Cele doua s-au mai intalnit de doua ori in acest an, Gyor impunandu-se in ambele meciuri. Aleg sa merg si astazi pe mana maghiarelor, ce ma astept sa invinga la 4 goluri diferenta.

Siofok – Esbjerg

Ultima selectie de pe biletul zilei pe alte sporturi vine din finala Cupei EHF, acolo unde Siofok o va intalni pe Esbjerg. Scorul partidei tur a fost foarte echilibrat, 21-21, astazi avand prima sansa la victorie formatia gazda, deoarece beneficiaza de avantajul terenului propriu. Mizez pe cele de la Siofok astazi, ce au castigat ultimele 11 meciuri disputate pe teren propriu.

Mai jos aveti biletul zilei de astazi. Mult succes tuturor!