biletul zilei alte sporturi 04 05 2019 0504050855 1

Biletul zilei alte sporturi – 04.05.2019

In fiecare week-end ne bazam si pe biletul zilei din alte sporturi, iar pentru ziua de astazi am selectat doua meciuri din tenis si unul din baschet. Speram sa bifam castigator acest bilet, deoarece selectiile par a fi foarte simple si cu sanse mari de castig.

Garin – Cecchinato

Incepem biletul zilei de astazi cu intalnirea din semifinalele de la Munchen, Germania, acolo unde Garin il va intalni pe Cecchinato. Garin tocmai a produs surpriza ieri, invingandu-l pe Zverev cu scorul de 1-2, salvand si el mingi de set,  insa a ratat mult, putand inchide meciul la 2-0. El a mai reusit sa-l invinga pe Schwartzman si Maden, in minimum de seturi. Cecchinato vine dupa victorii in fata lui Fucsovics si Klizan. Mizam astazi pe minim un set castigat de Garin.

Tsitsipas – Goffin

A doua selectie de pe biletul zilei pe alte sporturi de astazi vine de la semifinalele din Estoril, Portugalia, acolo unde Tsitsipas il va intalni pe Goffin. Se vor intalni doi jucatori ce joaca tenis frumos, ocupantii pozitiilor 10, respectiv 25, in clasamentul ATP. Tsitsipas vine dupa doua victorii la 0, cu Domingues si Andreozzi, in timp ce Goffin a cedat set in fata lui Jaziri, scor 2-1, invingandu-l la primul meci pe Sousa. Tsitsipas s-a impus pe 23 Februarie cu 2-0, in ultima intalnire directa, asteptandu-ma ca si astazi grecul sa castige minim un set.

Burgos – Real Madrid

Ultima selectie de pe biletul zilei pe alte sporturi de astazi vine din prima liga de baschet a Spaniei, acolo unde Burgos va primi vizita lui Real Madrid, intr-un meci ce va incepe la ora 21:30 si o are ca favorita la victorie pe formatia oaspete. Gazdele de astazi vin dupa doua victorii si 3 infrangeri adunate in ultimele 5 meciuri disputate, in timp ce Real Madrid vine dupa 7 victorii consecutive, ultima infrangere venind cu cei de la Zagiris Kaunas, pe teren propriu, scor 86-93. Mizam astazi pe victoria madrilenilor, ce sunt favoriti clar la victorie.

Mai jos aveti biletul zilei de astazi. Mult succes tuturor!