plzen 2

Biletul zilei – 13.07.2019

Chiar daca este Sambata, nu prea ma incanta atat de mult oferta de astazi, asa ca am cautat pronosticuri cu sanse cat mai ridicate de reusita. Trebuie sa tinem cont ca in marea majoritate a campionatelor este start nou de sezon si o surpriza poate aparea de oriunde. 3 meciuri am selectat pentru biletul zilei de astazi, formand o cota atractiva, pe care speram sa o inverzim. Totusi, nu uitati sa analizati si voi biletul inainte de a plasa.

Resultado de imaxes para plzen football 2019

Plzen – Sigma Olomouc

Incepem biletul zilei de astazi cu un meci din prima etapa a primei ligi de fotbal din Cehia, acolo unde Plzen va primi vizita celor de la Sigma Olomouc, intr-un meci programat la ora 20:30, ce se va disputa pe Doosan Arena. Atat Plzen, cat si Sigma au cate doi jucatori accidentati, ce nu vor evolua astazi, este vorba despre Ekpai si Prochazka, la Plzen, si Buchta, Jemelka si Zahradnicek, la Sigma. Cele doua formatii au disputat cateva partide amicale in aceasta pauza competitionala. Plzen a reusit sa incheie cu o victorie campania de pregatire, in fata celor de la Ufa, o ehipa din Rusia, scor 1-0, in timp ce Sigma a cedat in fata celor de la Mouscron, o echipa din Belgia, scor 0-2. Clar formatia gazda pleaca astazi cu prima sansa, insa am ales sa mizez ca nu vor marca ambele formatii in aceasta partida.

Resultado de imaxes para dinamo zagreb football 2019

Dinamo Zagreb – Rijeka

A doua selectie de pe biletul zilei de astazi vine din Supercupa Croatiei, acolo unde se vor intalni Dinamo Zagreb si Rijeka, intr-un meci programat la ora 21:00, ce se va disputa pe Maksimir Stadium, din Zagreb. Dinamo Zagreb a disputat 4 meciuri de pregatire in aceasta pauza competitionala, reusind sa acumuleze doua victorii, cu Ljubljana si Klagenfurt, o remiza, cu Orenburg, si o infrangere, cu o echipa poloneza, Cracovia. De partea cealalta, si Rijeka a disputat tot 4 partide de pregatire, acumuland 3 victorii, cu Bravo, Celje si APOEL, si o infrangere, cu Sochi. Rijeka a reusit sa se impuna in ultima intalnire directa, din finala Cupei, scor 1-3, iar astazi ma astept ca echipa din Zagreb sa-si ia revansa.

Resultado de imaxes para rosenborg football 2019

Rosenborg – Viking

Incheiem biletul zilei de astazi cu un meci ce vine din etapa cu numarul 15 a primei ligi de fotbal din Norvegia, unde se vor intalni Rosenborg si Viking, intr-un meci programat la ora 16:30, ce se va disputa pe Lerkendal Stadion, avandu-l la centru pe Nilsen. Formatia gazda este vazuta favorita la victorie astazi, iar noi vom miza pe impunerea lor fie la pauza, fie la final. Rosenborg vine dupa 3 victorii consecutive, doua dintre ele in campionat, cu Ranheim si Kristiansund, si una in calificarile pentru Champions League, cu Linfield, scor 0-2. De partea cealalta, Viking vine dupa doua remize, una cu Haugesund, scor 0-0, si una cu Mjondalen, scor 1-1. Rosenborg a reusit sa castige ultima intalnire directa dintre cele doua formatii, pe teren propriu, in noiembrie 2017, scor 2-0.