biletul zilei 10 05 2019 0509070753 1

Biletul zilei – 10.05.2019

Speram sa bifam un nou bilet castigator astazi si sa incepem week-endul in forta. Avem un inceput de luna foarte profitabil si sper sa ducem luna tot asa pana la sfarsit. Pentru biletul zilei de astazi am selectat doua meciuri din fotbal, unul din tenis si unul din baschet. Va recomand sa analizati fiecare eveniment in parte inainte de a plasa biletul.

Bohemians – Dundalk

Incepem biletul zilei de astazi cu un meci din prima liga de fotbal a Irlandei, din etapa cu numarul 16, acolo unde se vor intalni ocupantele pozitiilor 3, respectiv 2. Gazdele de astazi vin dupa o infrangere suferita in ultima partida disputata, in campionat, cu cei de la Cork City, meciul fiind disputat pe teren propriu si incheiat cu scorul de 0-1. Ultima victorie a echipei a venit cu cei de la Derry, in deplasare, scor 0-2. Dundalk trage tare pentru a-si castiga prima pozitie in clasament, de aceea am ales sa mizez pe ei astazi. Au obtinut o remiza nedorita in ultima partida disputata, cu Derry City, scor 2-2, insa a aratat bine in acest start de campionat, dar si in intalnirile directe.

Hammarby – Sirius

A doua selectie de pe biletul zilei de astazi vine din prima liga de fotbal a Suediei, acolo unde Hammarby va primi vizita celor de la Sirius, intr-un meci ce va incepe la ora 20:00 si o are ca favorita la victorie pe formatia gazda. Hammarby vine dupa doua victorii consecutive foarte frumoase, ambele in campionat, reusind sa se impuna in fata celor de la Orebro, in deplasare, scor 2-3, si in fata celor de la Djurgarden, pe teren propriu, scor 2-1. Sirius pare in scadere de forma, echipa venind dupa 4 infrangeri suferite in ultimele 5 meciuri disputate, de aceea voi miza pe cel putin doua goluri inscrise de gazde astazi.

Bencic – Halep

Continuam biletul zilei cu un meci din tenis, de la turneul din Madrid, Spania, din circuitul feminin de tenis, acolo unde Bencic o va intalni pe Halep, in cadrul semifinalelor competitiei. Bencic a trecut cu greu in sferturi de Osaka, in 3 seturi, scor 1-2, reusind o revenire frumoasa in setul decisiv. Halep n-a pierdut set la acest turneu, avand un joc excelent si fiind favorita la castigarea lui. Am ales sa mizez astazi pe Halep, uitandu-ma la cum a evoluat, fiindu-mi greu sa cred ca va fi invinsa astazi.

Barcelona – Valencia

Ultima selectie de pe biletul zilei de astazi vine din baschet, acolo unde Barcelona va primi vizita celor de la Valencia, intr-un meci din prima liga a Spaniei, din cadrul etapei cu numarul 31, ce va incepe la ora 22:30. Gazdele de astazi vin dupa o super victorie, cu cei de la Gran Canaria, in deplasare, scor 77-97, avand un moral bun pentru meciul de astazi. Valencia vine dupa 5 victorii consecutive, ce-i drept si in fata unor adversari mai comozi, asteptandu-ma ca astazi sa aiba probleme, noi mizand pe victoria gazdelor.

Mai jos aveti biletul zilei de astazi. Mult succes tuturor!