Biletul zilei - 17.05.2024

Serie A etapa 6: Napoli preia conducerea!

Serie A etapa 6: Favorite care s-au impus

Napoli – Monza (2-0):  Napoletanii isi consacrau victoria inca din prima parte, cand mai intai deschidea scorul prin Politano in minutu 22, iar apoi inchidea scorul la 2-0 prin Kvaratskhelia in minutul 33.

AC Milan – Lecce (3-0): Diavolii milanezi marcau cele 3 goluri in ultimele 10 minute ale primei reprize. Scorul era deschis de catre Morata in minutul 38, majorat de catre Theo Hernandez in minutul 41 si inchis de catre Pulisic in minutul 43.

Genoa – Juventus (0-3): Prima parte a acest joc avea sa fie una fara goluri. In cea de a doua repiza, zebrele aveau sa se dezlantuie, mai intai varful sarb Vlahovic avea sa deschida scorul in minutul 48 din penalty. Acelasi Vlahovic avea sa marcheze si pentru 0-2 in minutul 55. Scorul final al meciului, 0-3, era stabilit de catre Conceicao in minutul 89.

Serie A etapa 6: Meciuri spectaculoase

Parma – Cagliari (2-3): Cagliari marca pentru prima data in minutul 6 prin Mina, insa reusita acestui era anulata pentru ofsaid. In cele din urma se intra cu avantaj pentru oaspeti la cabine, Zortea marcand in minutul 34. Parma reusea sa egaleze in minutul 62 prin Denis Man. Cagliari trecea din nou in avantaj dupa reusita unui nou roman, Razvan Marin cu o executie „la paianejn”. Parma avea sa revina din nou in acest duel in minutul 87, printr-un penalty transformat de Hernani. In cele din urma, Cagliari avea sa se impuna, Piccoli aducand victoria in minutul 87.

Como – Verona (3-2): Scorul era deschis in finalul primei parti de catre Cutrone, scorul pauzei 1-0. Verona reusea sa egaleze din penalty in minutul 53. Verona avea sa ramana in inferioritate numerica in minutul 64 dupa ce Suslobv era eliminat pentru cumul de cartonase. Cutrone o aducea din nou in avantaj pen Como in minutul 72. Andrea Belotti marca pentru 3-1 in minutul 89. Ultima reusita a meciului avea sa vina din partea lui Lambourde in minutul 90+4.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Serie A, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Torino – Lazio (2-3): Lazio intra cu avantaj minim la cabine dupa ce Guendouzi deschidea scorul in minutul 8. Primii ce marcau in cea de a doua repriza erau tot oaspetii, Dia ducand scorul la 0-2. Adams o readucea in joc pe Torino in minutul 67 cand marca pentru 1-2. Antrenorul celor de la Torino, Vanoli era trimis in tribuna in minutul 74. Noslin ducea scorul la 1-3 in minutul 89. Coco reducea pentru a doua data din diferenta in minutul 90+2, insa avea sa fie prea tarziu pentru a mai spera la o revenire.

Udinese – Inter (2-3): Campioana deschidea scorul inca din minutul 1, prin Frattesi. Udinese reusea sa egaleze in minutul 35 prin reusita lui Kabasale. La pauza avea insa sa fie avantaj pentru nerazurri, Lautaro Martinez marcand in minutul 45+3.  Acelasi varf argentinian marca din nou pentru Intre in minutul 47 ducand scorul la 1-3. Ultima modificare a tabelei avea sa vina in minutul 83, Lucca stabilind scorul final, 2-3.

Serie A etapa 6: Alte rezultate

Bologna – Atalanta (1-1): ’46 Castro (1-0), ’90 Samardzic (1-1)

Empoli – Fiorentina (0-0)

Clasament etapa 6: Primele sase