Biletul zilei - 11.04.2024

Serie A etapa 5: Milano e rosu!

Serie A etapa 5: Surprize

Atalanta – Como (2-3): Atalanta intra cu avantaj minim la cabnine, 1-0, reusind sa deschida scorul in minutul 18 prin Zappacosta. Como avea sa se transforme in cea de a doua repriza, egaland inca din primul minut al celei de a doua reprize, min. 46, Strefezza punctand. Como trecea in avantaj in urma autogului lui Kolasinac din minutul 54. Oaspetii isi duceau avantajul la 2 goluri in minutul 58, Fadera marcand si el. Atalanta reusea sa marcheze al doilea sau gol la ultima faza a meciului, minutul 90+9 din penalty prin Lookman.

Inter – Milan (1-2): Primii ce marcau in derby-ul milanez erau diavolii, fluturand plasa inca din minutul 10 prin Pulisic. Dimarco reusea sa o readuca in joc pe Inter in minutul 27, ducand scorul de 1-1 pana la pauza. Meciul parea sa se indrepte spre o remiza, insa AC Milan avea sa dea lovitura in minutul 89 prin Gabbia in urma unei lovituri libere.

Serie A etapa 5: Favorite care s-au impus

AS Roma – Udinese (3-0): Romanii isi treceau in cont prima victorie a sezonului sub conducerea noului antrenor. Dovbyk era cel ce deschidea scorul in minutul 19. Gazdele aveau sa isi majoreze avantajul imediat dupa pauza, minutul 49, din penalty, prin Dybala.a Tabela avea sa sufere ultima modificare in minutul 70, marcatorul fiind Baldanzi.

Serie A etapa 5: Meciuri spectaculoase

Fiorentina – Lazio (2-1): Lazialli erau cei ce intrau cu avantaj la cabine, reusind in finalul primei reprize, minutul 41 sa deschida scorul prin Gila. Fiorentina revenea in joc foarte rapid in repriza secunda, egaland inca din minutul 49 prin Gudmundsson din penalty. Acelasi islandez avea sa aduca victoria gazdelor, tot dintr-un penalty, in minutul 90.

Lecce – Parma (2-2): Lecce era prima ce marca in acest duel, prin Dorgu in munutul 32, avand sa intre cu acest avantaj minim la pauza. Lecce debuta slab in a doua repriza, suferind o eliminare chiar in minutul 47, cea a lui Guilbert. Egalitatea numerica avea sa fie restabilita in minutul 58, Cancellieri de la oapeti vazand si el cartonasul rosu. Lecce isi majora avantajul in minutul 59, Krstovic punctand. Finalul meciului avea sa fie unul de cosmar pentru gazde si unul de vis pentru oaspeti. Parma egaland in prelungiri, minutul 90+3 avea sa aduca reducerea din diferenta prin golul lui Almqvist, iar minutul 90+5 aducea egalarea prin golul lui Hainut.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Serie A, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Verona – Torino (2-3): Scorul in acest duel era deschis de catre tauri, in minutul 10, prin Sanabria. Avantajul oaspetilor a durat doar 2 minute, in minutul 12 Kastanos egaland. Verona avea sa se vada in minutul 21 cand Dawidowicz , care faulta in careu, lovind cu cotul, din acest penalty nu avea insa sa marcheze Sanabria. In cele din urma Torino intra cu avantaj la pauza, Duvan Zapata marcand in poarta Veronei in minutul 33. Avantajul oaspetilor era marit in minutul 79 prin C. Adams. Verona reducea din diferenta in minutul 90+3 prin Mosquera, insa prea tarziu pentru o revenire.

Serie A etapa 5: Alte rezultate

Cagliari – Empoli (0-2): ’33 Colombo, ’49 Esposito

Venezia – Genoa (2-0): ’63 Busio, ’85 Pohjanpalo

Juventus – Napoli (0-0)

Monza – Bologna (1-2): ’24 Urbanski (0-1), ’43 Djuric (1-1), ’80 Castro (1-2)

Clasament etapa 5: Primele sase