Biletul zilei - 08.05.2023

Serie A etapa 4: Parma, campioana primelor reprize!

Serie A etapa 4: Surprize

Monza – Inter (1-1): Prima repriza a fost una fara mari sanse de gol, scorul pauzei fiind cel de inceput, 0-0. Meciul se indrepta spre o remiza alba, insa avea sa se aprinda in final, mai intai Monza debloca tabela in minutul 81 prin Mota. Campioana reusea sa salveze un punct dupa ce Dumfries puncta in minutul 88.

Serie A etapa 4: Favorite care s-au impus

Lazio – Verona (2-1): Meciul s-a decis inca din primul sfert de meci. Lazio deschidea scorul in minutul 5 prin Dia. Urmand ca dupa doar 2 miute Verona sa egaleze din nou, prin Tengstedt in minutul 7. Scorul final al meciului se stabilea in minutul 20 de catre Castellanos.

Serie A etapa 4: Meciuri spectaculoase

Como – Bologna (2-2): Como trecea prima in avantaj dupa ce Casale marca in proprie poarta in minutul 5, scorul pauzei fiind 1-0. Nou-promovata isi majora avantajul in minutul 53, Cutrone marcand din pasa lui Strefezza. Bologna revenea in joc in minutul 76 in urma reusitei lui Castro. Oaspetii reuseau sa salveze un punct din acest duel dupa ce Iling Junior marca pentru 2-2 in minutul 90+1.

AC Milan – Verona (4-0): Rezultatul final avea sa se stabileasca inca din prima jumatate de ora. Milanezii deschideau scorul prin Hernandez in minutul 2. Fofana era cel ce majora avantajul gazdelor in minutul 16. Scorul ajungea la 3-0 in minutul 25 dupa ce Pulisic marca din penalty. Ultimul gol al meciului avea sa vina dintr-un nou penalty, cel al lui Abraham din minutul 29.

Cagliari – Napoli (0-4): Fosta campioana intra cu avantaj minim la cabine, dupa ce Di Lorenzo marca in minutul 18. Kvaratskhelia era cel ce majora avantajul napoletanilor in minurul 66. Romelu Lukaku pare isi fi gasit o noua casa in Italia, marcand destul de regulat pentru Napoli, de data aceasta punctand pentru 0-3 in minutul 70. Tabela era inchisa la 0-4 in minutul 90+3 de catre Buongiorno.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Serie A, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Atalanta – Fiorentina (3-2): Viola era cea de marca prima, in minutul 15 prin Martinez Quarta. Retegui, golgheterul egala pentru gazde in minutul 21. Fiorentina avea mai treaca odata in avantaj in acest duel dupa ce Kean marca in minutul 32. Scorul pauzei avea sa fie insa in avantajul gazdelor, care egalau pentru a doua data prin De Katelaere in minutul 45, air mai apoi in minutul 45+1 Lookman aducea victoria stabilind scorul final al meciului, 3-2.

Parma – Udinese (2-3): Parma, campioana primelor reprize. Gazdele au demostrat inca odata ca nu sunt pregatiti de Serie A, conducand din nou la pauza si pierzand la final, pentru a doua data aceasta situatie, fact interesant fiind ca Parma a condusa in toate cele 4 meciuri de Serie A. In minutul 2 scorul devenea 1-0 dupa ce Del Prato marca din pasa lui Mihaila. In minutul 43 scorul devenea 2-0 dupa ce Bonny puncta din pasa lui Man. Udinese revenea in meci in minutul 49, Lucca reducand din diferenta. Scorul devenea din nou egal in minutul 68 prin Thauvin. Reusita ce avea sa intoarca scorul avea sa vina tot din piciorul lui Thauvin in minutul 77, care profita de avantajul numeric survenit dupa eliminarea lui Keita in minutul 73 pentru cumul de cartonase.

Serie A etapa 4: Alte rezultate

Empoli – Juventus (0-0)

Genoa – Roma (1-1): ’37 Dovbyk (0-1), ’90+6 De Winter (1-1)

Torino – Lecce (0-0)

Clasament etapa 4: Primele sase