Biletul zilei - 03.10.2023

Serie A etapa 22: Inter profit de pasul gresit al Batranei Doamne!

Serie A etapa 22: Surprize

Juventus – Empoli (1-1): Juventus incepea foarte slab meciul, suferind o eliminare in minutul 16, dupa faultul lui Milik. Scorul pauzei avea sa fie 0-0. Golgheterul gazdelor, Vlahovic deschidea scorul in debutul reprizei secunde, minutul 50. Empoli relansa meciul in minutul 70 prin Baldazani. Gazdele au tras pana la final dupa castigarea acestui duel insa fara reusite.

Serie A etapa 22: Favorite care s-au impus

Salernitana – Roma (1-2): Prima repriza se incheia cu scorul de a inceput, 0-0. Romanii deschideau scorul in minutul 51 prin argentinianul Dybala din penalty. Avantajul oaspetilot era marit de catre capitanul Pellegrini in minutul 66. Meciul era relansat de catre Kastanos in minutul 70, insa ultima clasata nu a mai reusit sa revina pe tabela.

Atalanta – Udinese (2-0): Meciul era rezolvat inca din prima repriza. Mai intai gruparea din Bergamo deschidea scorul prin Miranchuk in minutul 33 din pasa lui De Ketelaere, iar scorul final era stabilit de catre Scammaca in prelungirile reprizei, min. 45+1, din pasa aceluiasi De Ketelaere.

Serie A etapa 22: Meciuri spectaculoase

Cagliari – Torino (1-2): Taurii deschideau scorul in minutul 23 din pasa lui Bellanova. Ricci incheia scorul primei parti, reusind sa fluture plasa in minutul 45+3. Cagliari revenea in joc in minutul 77, Viola invingea portarul oaspetilor din pasa decisiva oferita de Zappa. Torino mai marca odata in minutul 90+2 prin Pellegri, insa golul sau era anulat pe motiv de ofsaid.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Serie A, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Milan – Bologna (2-2): Punctul culminant al meciului a fost reprezentat de prima repriza. Oaspetii deschideau scorul in minutul 29 prin Zirkzee, urmand ca mai apoi antrenorul oaspetilor, Motta sa fie trimis in tribune pentru proteste. Giroud rata sansa egalari din penalty in minutul 42. La pauza insa era egalitate, Loftus-Cheek egala in minutul 45. Milan rata din nou un penalty, de data aceasta Theo Hernandez in minutul 70. Loftus-Cheek isi consacra prima dubla in minutul 83 cand marca pentru 2-1. Bologna dadea lovitura in minutul 90+2, cand egala prin Orsolini din penalty.

Serie A etapa 22: Alte rezultate

Verona – Frosinone (1-1): ’45+3 Suslov (1-0, penalty), ’58 Kaio Jorge (1-1)

Monza – Sassuolo (1-0): ’31 Colpani

Lazio – Napoli (0-0)

Fiorentina – Inter (0-1): ’14 Martinez

Genoa – Lecce (2-1): ’31 Krstovic (0-1), ’70 Retegui (1-1), ’76 Ekuban (2-1)

Clasament dupa etapa 22: Primele sase