Biletul zilei - 19.09.2023

Premier League etapa 4: Haaland, la foc automat!

Premier League etapa 4: Surprize

Liverpool – Nottingham (0-1): Cormoranii pierd pentru prima data in acest sezon chiar pe Anfield. Dupa o prima repriza alba, cea de a doua astepta trezirea gigantului. Liverpool inca amortita in a doua partea avea sa se vada in cele din urma condusa, dupa ce Hudson-Odoi flutura plasa in minutul 72 cu un gol superb. Fosta campioana a fortat revenirea in meci, insa fara realizari, pierzand astfel primul meci.

Premier League etapa 4: Favorite care s-au impus

Man. City – Brentford (2-1): Meciul era rezolvat inca din prima repriza. Albinele deschideau scorul in acest duel, prin Wissa inca din minutul 1. Haaland, restabilea egalitatea in minutul 19. Acelasi superatacant marca pentru 2-1 in minutul 32 dupa o pasa primita de la portarul Ederson. Norvegianul rata sansa de a scrie istorie si de a marca 3 triple la rand in meciuri de Premier League.

Wolves – Newcastle (1-2): Lupii erau cei ce deblocau tabela in acest duel, prin Mario Lemina, ce marca din pasa lui Larsen in minutul 36, reusind sa stabileasca scorul primei reprize. Meciul avea sa ia o intorsatura la 180 de grade in ultimul sfert de ora al meciului. Cotofenele reuseau mai intai sa egaleze prin Schar in minutul 75, urmand sa dea lovitura prin Barnes in minutul 80.

Premier League etapa 4: Meciuri spectaculoase

Southampton – Man. United (0-3): Sfintii ratau sansa de a intra in avantaj in minutul 33 prin Archer, ce rata penalty. Dupa doar 2 minute scorul avea sa fie deschis, insa de catre oaspeti, fundasul divaolilor de Ligt marca primu sau gol in tricoul fostei campioana. United avea sa intre cu avantaj dubla la cabine dupa ce Rashford puncta in minutul 41. Southampton incheia meciul in inferioritate numerica, Stephens era eliminat direct in minutul 79. Scorul final al meciului era stabilit de catre Garnacho in minutul 90+6.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Premier League, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Crystal Palace – Leicester (2-2): Vulpile reuseau sa intre cu avantaj minim la pauza dupa ce Vardy marca in minutul 21 din pasa lui Ndidi. Leicester reusea sa majoreze avantajul in minutul 46, imediat dupa fluierul reprizei secunde, Mavididi isi trecea si el numele pe lista marcatorilor. Palace revenea in joc dupa doar un minut, in minutul 47 Mateta puncta pentru 1-2. Vulturii reuseau sa salveze un punct din acest duel prin reusita lui Mateta din penalty din minutul 90+2.

Aston Villa – Everton (3-2): Prima repriza se incheia la in avantajul oaspetilo, scor 1-2, McNeil deblocand tabela in minutul 16, iar Calvert-Lewin majorand avantajul in minutul 27. Watkins, varful celor de la Aston Villa reudcea din diferenta si stabilea scorul pauzei in minutul 36. Villa trecea in avantaj in repriza secunda, in minutul 58 Watkins marcand pentru a doua data. Jhon Duran, rezerva de gol a celor din Birmingham intra din nou in acest duel cu o superexecutie in minutul 76 ce candideaa la golul lunii in fotbalul englez.

Premier League etapa 4: Alte rezultate

Fulham – West Ham (1-1): ’24 Jimenez (1-0)’ ’90+5 Ings (1-1)

Brighton – Ipswich (0-0)

Bournemouth – Chelsea (0-1): ’86 Nkunku

Tottenham – Arsenal (0-1): ’64 Gabriel

Clasament etapa 4: Primele cinci