Biletul zilei - 07.11.2023

Premier League etapa 25: Lupta se da la 3 capete!

Premier League etapa 25: Surprize

Tottenham – Wolves (1-2): La pauza se intra cu avantaj de partea lupilor, dupa ce Gomes reusea sa deschida scorul in minutul 42. Cocosii reveneau foarte rapid in joc, in primul minut al reprizei secund, Kulusevski reusea sa egaleze. Lupii aveau in cele din urma sa dea lovitura, in minutul 63 prin Gomes, pana la final nemaiavand loc nicio modificare a tabelei.

Man. City – Chelsea (1-1): Londonezii au aratat ca desii traverseaza un sezon modest, pot pune probleme oricui, cum s-a intampla si in tur. Chelsea intra cu avantaj la pauza, Sterling reusind sa deschida scorul in minutul 42. Meciul se indrepta spre o victorie la limita a oaspetilor, insa cetatenii izbuteau egalarea in minutul 83 prin Rodri. Gazdele au atacat meciul pana in final, insa nereusind sa se impuna.

Premier League etapa 25: Favorite care s-au impus

Luton – Man. United (1-2): Meciul s-a decis inca din primele 15 minute. Diavolii intra in avantaj inca din minutul 1, Hojlund reusind sa deschida scorul. Dupa doar 6 minute, Hojlund marca pentru a doua oara, si majorand avantajul oaspetilot. Scorul final se stabilea in minutul 14, Morris reusind sa puncteze pentru ultima data.

Fulham – Aston Villa (1-2): Fulham reusea sa deschida scorul in minutul 22, prin Ream, insa golul sau avea sa fie anulat pe motiv de ofsaid. In cele din urma cei ce deschideau scorul erau oaspetii, Watkins deschizand scorul in minutul 23. Moreno marca si el pentru oaspeti in minutul 40, insa si golul sau era anulat pe motiv de ofsaid. Scorul ajungea in cele din urma la 0-2, dupa ce Watkins puncta pentru a doua data in acest meci in minutul 56. Fulham reusea sa revina in joc in minutul 63, Rodrigo Muniz punctand pentru 1-2. Pana la final nu avea sa mai aiba nicio modificare a tebelei.

Premier League etapa 25: Meciuri spectaculoase

Newcastle – Bournemouth (2-2): Prima repriza avea sa se incheie cu scorul de inceput, 0-0. Solanke puncta in minutul 51 si deschidea astfel scorul, 0-1. Newcastle izbutea sa egaleze in minutul 58 prin tanarul Gordon din penalty. Bournemouth trecea pentru a doua data in avantaj, Semenyo ducea scorul la 1-2 in minutul 69 din pasa lui Solanke. Cotofenele reuseau sa salveze un punct in prelungirile meciului, cand Ritchie egala la 2 in minutul 90+2.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Premier League, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Brentford – Liverpool (1-4): Cormoranii intrau in avantaj la pauza dupa ce Nunez deschidea scorul in minutul 35 din pasa lui Diogo Jota. Liverpool isi majora avantajul in minutul 55 cand Mac Allister puncta din pasa lui Salah. Salah avea sa puncteze si el in minutul 68, din pasa lui Gakpo. Toney reducea din diferenta in minutul 75, scorul devenind 1-3. Scorul avea sa fie inchis de catre Liverpool, care mai marca inca odata prin Gakpo in minutul 86.

Sheffield Utd – Brighton (0-5): Oaspetii incepeau slab meciul, suferind o eliminare in minutul 13 prin Holgate. Brighton reusea sa deschida scorul in minutul 20 prin Bounanotte. Welbeck majora avantajul oasptilor in minutul 24. Gazdele izbuteau sa marcheze in minutul 45+1 prin Osborn, insa golul sau era anulat pe motiv de ofsaid. Scorul ajungea la 0-3 in minutul 75, in urma autogolului lui Robinson. Adingra ducea scorul la 0-4 in minutul 78, fructificand pasa lui Gross. Scorul final era stabilit de un al doilea gol al lui Adingra din minutul 85.

Burnley – Arsenal (0-5): Tunarii aveau sa deschida scorul in minutul 4 prin Odegaard. Saka majora avantajul oaspetilor in minutul 41 din penalty si stabilea scorul primei reprize. Saka avea sa puncteze pentru a doua data in minutul 47 si sa duca scorul la 0-3. Trossard isi trecea si el numele pe lista marcatorilor in minutul 66, scorul ajugand la 0-4. Tabela era inchisa de catre reusita lui Havertz in minutul 78.

Premier League etapa 25: Alte rezultate

Everton – Crystal Pallace (1-1): ’66 Ayew (0-1), ’84 Onana (1-1)

Nottingham – West Ham (2-0): ’45+5 Awoniyi, 90+4 Hudson-Odoi

Clasament dupa etapa 25: Primele cinci