Informatii

Ultima partida a zilei din La Liga se joaca in aceasta seara pe stadionul Santiago Bernabeu acolo unde Real Madrid o va intalni pe Real Sociedad intr-o partida care are toate sansele sa fie una extrem de interesanta.

Real Madrid, ocupanta locului secund in clasament cu 41 de puncte acumulate, vine la duelul de azi dupa ce la mijlocul saptamanii a reusit sa se califice in semifinalele Cupei Regelui Spaniei datorita unui succes obtinut dupa prelungiri in fata lui Atletico Madrid cu scorul de 3-1.

La startul acestei etape cu numarul 19 madrilenii aveau cel mai bun atac din campionatul intern cu 38 de goluri marcate, golgheter fiind nimeni altul decat atacantul francez Karim Benzema. Mai precizam faptul ca Real Madrid a incasat gol in fiecare din precedentele cinci partide jucate acasa in campionatul intern, perioada in care a inregistrat trei victorii si doua rezultate de egalitate.

De cealalta parte Real Sociedad, formatie aflata pe locul al treilea in clasament cu 38 de puncte acumulate, a fost eliminata miercuri seara din sferturile de finala ale Cupei Regelui Spaniei de catre FC Barcelona in urma unui esec suferit in deplasare cu scorul de 0-1.

Totusi, trebuie sa precizam ca Sociedad este cea mai in forma echipa din La Liga la momentul actual, aceasta acumuland maximum de puncte in precedentele cinci etape cat si un golaveraj de 11-2. In ultimele cinci intalniri directe avute in deplasare cu Real Madrid in toate competitiile oaspetii de azi au bifat doua victorii, un rezultat de egalitate si doar doua infrangeri.

Alege un bonus la pariuri sa pariezi pe Real Madrid - Real Sociedad din lista cu cele mai bune recomandate de specialistii nostri, astazi, 29.01.2023.