• portocaliu - anulat
  • gri - returnat

Informatii

In grupa F din UEFA Conference League Fiorentina o intalneste in fata propriilor suporteri pe Ferencvaros Budapesta in runda a doua intr-un duel ce se anunta a fi unul extrem de interesant daca luam in considerare forma buna in care se afla ambele echipe la momentul actual.

Fiorentina a inceput aceasta editie a Conference League cu un spectaculos 2-2 in runda inaugurala in deplasare la Genk, meci in care ambele goluri au fost marcate de fundasul Luca Ranieri pe parcursul primei reprize. Formatia gazda vine dupa o serie de cinci meciuri oficiale consecutive fara esec in toate competitiile, perioada in care a bifat trei victorii si doua rezultate de egalitate. De la startul noului sezon competitional

Fiorentina a suferit doar doua infrangeri, ambele in deplasare si fara gol marcat: un 0-1 la Rapid Viena in preliminariile Conference League si un 0-4 pe terenul celor de la Inter Milano in Serie A.

Ferencvaros Budapesta, liderul campionatului din Ungaria dupa disputarea primelor opt etape, este intr-o forma excelenta la momentul de fata in conditiile in care vine dupa o serie de zece victorii consecutive obtinute in toate competitiile.

In cadrul primei etape din actuala editie a UEFA Conference League oaspetii au obtinut un succes destul de clar pe teren propriu in fata sarbilor de la Cukaricki cu scorul de 3-1, asta in ciuda faptului ca erau condusi cu 1-0 in minutul 43.

In actualul sezon competitional Ferencvaros a bifat doar doua infrangeri, ambele in fata propriilor suporteri: un 1-2 in campionatul intern cu Puskas Academy si un 0-3 in preliminariile UEFA Champions League cu Klaksvik.