gazdele castiga la cel putin doua goluri diferenta @ 2.75 Pariaza

• rosu - pierdut
  • portocaliu - anulat
  • gri - returnat

Informatii

UEFA Conference League ne aduce in aceasta seara in cadrul etapei a doua din grupa E confruntarea dintre AZ Alkmaar si Legia Varsovia, o partida ce se anunta a fi una extrem de interesanta in contextul in care ambele echipe isi doresc sa obtina un succes.

AZ Alkmaar a avut parte de un meci de cosmar la debutul in grupele UEFA Conference League in conditiile in care a fost invinsa in deplasare de catre Zrinjski cu scorul de 3-4 asta in conditiile in care la pauza a condus cu 3-0!

In ultima etapa din Eredivisie gazdele au castigat cu scorul de 4-0 meciul jucat pe teren propriu impotriva celor de la Fortuna Sittard, succes in urma caruia se mentin pe locul secund in clasament. Mentionam si ca Alkmaar este neinvinsa pe teren propriu in actualul sezon competitional, in cele sase partide oficiale disputate pana acum inregistrand patru victorii si doua rezultate de egalitate.

De partea cealalta Legia Varsovia, ocupanta locului secund in competitia interna insa avand un meci mai putin disputat, nu vine cu cel mai bun moral in conditiile in care in weekendul trecut a fost invinsa in deplasare de catre Jagiellonia cu scorul de 0-2.

Totusi, in prima partida jucata in grupele UEFA Conference League oaspetii au bifat o victorie extrem de importanta cu scorul de 3-2 pe teren propriu in fata lui Aston Villa, patru din cele cinci goluri fiind inscrise pe parcursul primei reprize. Mai mentionam si ca Legia Varsovia a inregistrat in precedentele cinci partide oficiale disputate in deplasare in toate competitiile doua victorii, doua rezultate de egalitate si o singura infrangere.