biletul zilei - 01.03.2024

Ligue 1 McDonald’s etapa 6: Lupta se da in doi!

Ligue 1 McDonald’s etapa 6: Favorite care s-au impus

Le Havre – Lille (0-3): Fosta campioana deschidea scorul prin David in minutul 23. Cel de al doilea gol al lui Lille venea tot in prima repriza, acelasi varf canadian David marca din nou in minutul 35. David isi completa tripla in minutul 79 cand puncta din pasa lui Zhegrova. Lille a avut sansa de a duce scorul la 0-4, insa Angel Gomes rata un penalty in minutul 90+5.

Monaco –  Montpellier (2-1): Montpellier era cea de debloca tabela in acest duel, deschizand scorul prin Nzingoula in minutul 16. Gazdele reuseau sa egaleze rapid, in minutul 32 prin Balogun, acesta fiind scorul pauzei, 1-1. Meciul parea sa se indrepte spre o remiza insa finalul meciului avea sa fie unul aprins. Mai intai oaspetii suferind o eliminare prin Coulibaly ce incasa al doilea cartonas galben in minutul 90+2. Monaco reusea sa dea lovitura in minutul 90+8, Camara aducand victoria.

Ligue 1 McDonald’s etapa 6: Meciuri spectaculoase

Auxerre – Brest (3-0): Prima repriza avea sa fie punctul culminant al meciului, marcandu-se 2 goluri, prima data Owusu deschizand scorul, iar mai apoi Jubal ducea scorul la 2-0 din penalty in minutul 37. Gazdele isi consacrau victoria in minutul 59 prin Traore ce puncta din pasa lui Owusu.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Liga 1 – SUPERLIGA, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Angers – Reims (1-3): Scorul in acest duel era deschis foarte rapid, Nakamura reusind sa marcheze pentru Reims in minutul 9. Oaspetii reuseau sa intre cu avantaj de doua goluri la pauza, Ito, un al doilea asiatic marcand si el in minutul 25. Reims isi majora avantajul in minutul 79 prin Munetsi. Ultimul gol al meciului avea sa vina in minutul 84 prin Ferhat.

PSG – Rennes (3-1): Campioana deschidea scorul din minutul 5 prin Marquinhos, insa reusita capitanul fiind anulata pentru ofsaid. In cele din urma PSG avea sa deschida scorul si sa intre cu avantaj la pauza, Barcola deschizand scorul in minutul 30. La capatul primei ore de joc, campioana avea sa isi majoreze avantajul gazdelor, in minutul 58, numele marcatorului fiind Lee Kang-In. Barcola ducea avantajul la 3-0 in minutul 68 prin acelasi Baracola. Ultima reusita a meciului avea sa vina din penalty in minutul 75, Kalimuendo reducand din diferenta.

Nantes – St. Etienne (2-2): Cei ce marcau primii in acest duel erau Nantes, marcand in minutul 10 prin Lepenant, stabilind si scorul primei reprize. Avantajul gazdelor se majora imediat dupa revenirea de la cabine, Thomas marcand si el in minutul 49. Fosta campioana, St. Etienne revenea in joc in minutul 57 cand Sissoko puncta. Oaspetii reuseau sa salveze un punct in acest duel in minutul 67 dintr-un penalty transformat de acelasi Sissoko.

Ligue 1 McDonald’s etapa 6: Alte rezultate

Lens – Nice (0-0)

Strasbourg – Marseille (1-0): ’40 Moreira

Toul0use – Lyon (1-2): ’14 Gboho (1-0), ’28 Nicolaisen (1-1, autogol), ’90+5 Fofana (1-2)

Clasament etapa 6: Primele sase