Rezumat Ligue 1 etapa 15

Ligue 1 McDonald’s etapa 4: PSG, victorii pe linie!

Ligue 1 McDonald’s etapa 4: Surprize

St. Etienne – Lille (1-0): Fosta campioana, Lille ajunge la a 3-a infrangere la rand in toate competitiile. St. Etienne, la randul sau campioana a Frantei in trecut a deschis scorul in minutul 6, reusind sa isi asigure victoria la limita prin reusita lui Cafaro.

Ligue 1 McDonald’s etapa 4: Favorite care s-au impus

Marseille – Nice (2-0): Marseillezii stralucesc sub comanda lui De Zerbi. Scorul era deschis in finalul primei parti, minutul 40, de catre Maupay. In timp ce scorul final se stabilea in debutul partii secunde, brazilianul Luis Henrique marcand in minutul 53.

Toulouse – Le Havre (2-0): Prima repriza era una alba, fara mari situatii de poarta. Meciul se aprindea in ultima parte a jocului dupa ce gazdele izbuteau deschiderea scorului in minutul 70 prin Babicka. Emotiile gazdelor erau risipite de reusita lui Gboho din minutul 86.

Ligue 1 McDonald’s etapa 4: Meciuri spectaculoase

Rennes – Montpellier (3-0): Gazdele deschideau scorul in minutul 24 prin Blas ce puncta din pasa lui Gronbaek. Scorul pauzei avea sa fie insa de 2-0 dupa ce Kalimuendo marca si el in minutul 35. In minutul 51, Montpellier reusea sa reduca din diferenta prin Adams in minutul 51, insa golul sau era anulat pe motiv de ofsaid. In cele din urma cei ce aveau sa mai marcheze erau tot cei de la Rennes, ce stabileau scorul final prin Gronbaek in minutul 60.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Liga 1 – SUPERLIGA, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Auxerre – Monaco (0-3): Fosta campioana trecea rapid in avantaj in acest duel, Kehrer marcand inca din minutul 8. Vanderson, un alt fundas ducea scorul la 0-2 in minutul 25 si stabilea scorul primei reprize. Ultima modificare a tabelei era produsa de catre Zakaria in minutul 89.

PSG – Brest (3-1): Oaspetii marcau primii in acest duel, prin Del Castillo in minutul 29 din penalty. Scorul pauzei avea sa fie insa egaliate, Dembele marcand in minutul 42. Campioana rezolva meciul in ultima parte a acestei dispute, prin doua goluri marcate la o diferenta de un minut intre ele. Mai intai Ruiz ducea scorul la 2-1 in minutul 73, iar mai apoi Dembele inchindea tabela la 3-1 in minutul 74.

Ligue 1 McDonald’s etapa 4: Alte rezultate

Strasbourg – Angers (1-1): ’31 Nanasi (1-0), ’62 Dieng (1-1)

Nantes – Reims (1-2): ’28 Augusto (1-0), ’34 Munetsi (1-1), ’90+1 Nakamura (1-2)

Lens – Lyon (0-0)

Clasament etapa 4: Primele sase