Rezumat Ligue 1 etapa 15

Ligue 1 etapa 21:

Ligue 1 etapa 21: Surprize

Marseille – Metz (1-1): Fosta campioana a incpeut meciul slab, suferind o eliminare in minutul 31 prin Gigot pentru o tinere. Scorul pauzei avea sa fie 0-0. Marseille reusea in cele din urma sa deschida scorul, in minutul 56 prin Moumbagna din pasa lui Merlin. Metz egala rapid, in minutul 61 prin Udol, fructificand pasa lui Camara. Gol ce avea sa fie si ultimul pe tabela.

Ligue 1 etapa 21: Meciuri spectaculoase

Montpellier – Lyon (1-2): Gazdele erau cei ce deschideau scorul in minutul 23 prin Nordin si sa intre cu acest avantaj la pauza. Lyon reusea sa produca o remontadata in ultimul sfert al meciului, Lacazette reusea sa egaleze in minutul 74 din pasa lui Tagliafico. In minutul Caqueret a reusit sa fluture plasa si sa aduca victoria leilor, in minutul 82.

Lens – Strasbourg (3-1): Lens incepea meciul cu dreptul, deschizand scorul prin Wahi din pasa lui Perreira da Costa din minutul 16. In minutul 30 scorul devenind 2-0, inversandu-se primul ol, Perreira da Costa marcand din pasa lui Wahi. Oaspetii reducea din diferenta in minutul 43 prin Delaine si stabilea scorul pauzei, 2-1. Scorul final al meciului era stabilit in debutul partii secunde, minutul 58, marcator fiind Sotoca.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Ligue 1, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

PSG – Lille (3-1): Duel dintre campioana si fosta campioana. Lille deschidea scorul in minutul 6 prin Yazici. Paris egala foarte rapid, in ca din minutul 10 prin Ramos din pasa lui Dembele. Dupa doar 7 minute, minutul 17, campioana trecea in avantaj prin autogolul lui Alexsandro. Kolo Muani avea sa risipeasca emotiile gazdelor in minutul 80 cand fructifica pasa lui Barcola.

Nice – Monaco (2-3): Monaco deschidea scorul in minutul 16 prin Zakaria. La pauza avea sa se intre la egalitate, Laborde reusind sa puncteze in minutul 37 din penalty. Monaco trecea din nou in avantaj in minutul 50, cand Zakaria marca din nou. Meciul gazdelor avea sa se ingreuneze, Dante fiind eliminat in minutul 54. Nice reusea in cele din urma sa egaleze pentru a doua data, Guessand profita de pasa oferita de Sanson si scorul ajungea la 2-2. Fosta campioana a reusind in cele din urma sa plece cu cele 3 puncte, Golovin reusind sa dea lovitura in minutul 77.

Ligue 1 etapa 21: Alte rezultate

Toulouse – Nantes (1-2): ‘2 Mostafa Mohamend (0-1), ’51 Kadewere (0-2), 90+5 Dallinga (1-2)

Le Havre – Rennes (0-1): ’60 Bourigeaud

Lorient – Reims (2-0): ’70 Bamba, ’87 Bakayoko

Clermont – Brest (1-1): ’50 Lees-Melou (0-1), ’69 Kyei (1-1)

Clasament dupa etapa 21: Primele sase