Biletul zilei - 26.09.2024

Liga 1 – SUPERLIGA  etapa 13: Ros-albastrii, inca un derby in cont!

Liga 1 – SUPERLIGA  etapa 13: Surprize

U Cluj – Otelul (2-0): Acest duel era asteptat sa se termine la egalitate de majoritatea privitorilor. Dupa o prima repriza alba, fara ocazii, parerea suporterilor nu avea sa sufere nicio schimbare. Sepcile rosii aveau sa vina insa montati de la cabine, reusind sa deschida scorul din penalty prin Dan Nistor in minutul 61 si mai apoi sa inchida tabela in minutul 69 prin reusita lui Thiam.

Liga 1 – SUPERLIGA  etapa 13: Favorite care s-au impus

Sepsi – UTA (1-0): Covasnenii para sa isi fi regasit forma sub conducerea lui Suciu, reusind sa se impuna si in acest duel, cu un gol venit chiar inaintea pauzei, minutul 44, marcat de catre Cosmin Matei

Liga 1 – SUPERLIGA etapa 13: Meciuri spectaculoase

Dinamo – FCSB (0-2): Eternul derby se incheie cu o noua victorie a campioanei. Vraful de lance din atacul campioanei reusea sa fie cel ce deschidea scorul in acest duel printr-o executie acrobatica, era minutul 26 cand Birligea puncta. Meciul parea sa se duca spre o victorie la limita a celor de la FCSB, insa tanarul Musi avea sa mareasca avatajul si sa risipeasca emotii in minutul 90+3.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Liga 1 – SUPERLIGA, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Gloria Buzau – Hermanstadt (3-0): Buzoienii deschideau scorul in prelungirile primei reprize din penalty-ul transformat de catre Budescu, minutul 45+2. Sibienii aveau sa se vada in inferioritate numerica in minutul 54 cand Ivanov vedea al doilea galben. Budescu avea sa puncteze din nou in minutul 71 din pasa lui Istfan ducand scorul la 2-0. Hermanstadt mai suferea o eliminare, ce a lui Silviu Balaure de pe banca, in minutul 79. Scorul final al meciului era stabilit de catre Matos in minutul 90+4.

Rapid – CFR (5-0): Giulestenii aveau mare nevoie de aceasta victorie acasa. Scorul era deschis de catre Borza, in minutul 13, jucator venit chiar de la Farul. Claudiu Petrila avea sa majoreze avantajul vulturilor in minutul 30. Scorul pauzei, 3-0, era stabilit de un al doilea fundas, Pascanu in minutul 40. Alexandru Dobre, proaspat venit la Rapid avea sa debuteze superb pentru alb-visinii, dechizand scorul in minutul 72 dupa o superactiune a gazdelor. Farul avea sa sufere si o eliminare, ce a lui Danuleasa din minutul 83, acesta doar ce intra pe teren in minutul 81. Egalitatea numerica se restabilea in prelungirile meciului, dupa ce Hromada vedea rosu direct in minutul 90+1. Scorul final al meciului avea sa fie stabilit de o noua reusita a lui Dobre, cu o executie de atacant stabilea scorul final in minutul 90+5.

Liga 1 – SUPERLIGA etapa 13: Alte rezultate

Petrolul – CFR (0-0)

Univ. Craiova – Botosani (0-0)

Poli Iasi – Unirea Slobozia (1-0): ’24 Gheorghita

Clasament dupa etapa 13: Primele sase