Biletul zilei COTA 5 - 22.10.2021

LaLiga etapa 8: Leii oresc liderul!

LaLiga etapa 8: Surprize

Osasuna – Barcelona (4-2): Leii intrerupeau seria de victorii a catalanilor. La pauza era 2-0 pentru gazde, dupa ce Budimir reusea sa deschida scorul in minutul 18, iar Zaragoza majora avantajul in minutul 28. Fosta campioana revean in joc in minutul 53 prin Victor, ce marca pentru 2-1. Osasuna avea sa isi refaca avantajul de 2 goluri in minutul 72, Budimir marcand din nou, de data aceasta din penalty. Avantajul avea sa ia amploare, ajungand la 3, dupa ce Bretones marca si el in minutul 85. Scorul final al meciului era stabilit de golul lui Lamine Yamal din minutul 89.

LaLiga etapa 8: Favorite care s-au impus

Betis – Espanyol (1-0): Gazdele aveau sansa de a intra cu avantaj la cabine, insa Ezzalzouli rata un penalty in minutul 45, iar scorul primei reprize avea sa fie 0-0. Betis reusea sa dea lovitura in finalul meciului si sa se impuna, Lo Celso aducand victoria in minutul 85.

LaLiga etapa 8: Meciuri spectaculoase

Real Sociedad – Valencia (3-0): Bascii deschideau scorul rapid, inca din minutul 8 prin Kubo, si intrau cu acest avantaj minim la cabine. Emotiile gazdelor aveau sa fie risipite in finalul meciului, mai intai ajungand la 2-0 in minutul 80 si la 3-0 in minutul 90+2 dupa golurile lui Oskarsson.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe LaLiga, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Villarreal – Las Palmas (3-1): Submarinul galben deschidea scorul in ultimul minutul al primei reprize, min. 45 prin Pepe. Las Palmas revenea in joc imediat dupa pauza, in minutul 47 Silva marcand pentru 1-1. Gazdele aveau sansa de a trece din nou in avantaj in minutul 51, insa Baena rata din penalty. In cele din urma Villarreal avea sa treaca din nou in avantaj, Barry trecandu-si si el numele pe lista marcatorilor in minutul 84. Baena isi lua revansa pentru peanlty-ul ratat si marca pentru 3-1 in minutul 90+7, stabilind scorul final.

LaLiga etapa 8: Alte rezultate

Valladolid – Mallorca (1-2): ’59 Larin (0-1), ’83 Valery (0-2), ’90+4 Sanchez (1-2)

Getafe – Alaves (2-0): ’42 Arambarri, ’58 Milla (penalty)

Vallecano – Leganes (1-1): ‘8 Camello (1-0), ’55 Cruz (1-1)

Celta Vigo – Girona (1-1): ’38 Herrera (0-1), ’81 Aspas (1-1)

Ath. Bilbao – Sevilla (1-1): ’36 Jauregizar (1-0), ’90+3 Padilla(1-1, autogol)

Atl. Madrid – Real Madrid (1-1): ’64 Militao (0-1), ’90+5 Correa (1-1)

Clasament etapa 8: Primele sase