biletul zilei - 04.01.2024

LaLiga etapa 4: Barcelona, de neoprit!

LaLiga etapa 4: Favorite care s-au impus

Real Madrid – Betis (2-0): Prima repriza era una alba, fara mari situatii de poarta si fara gol. In cea de a doua repriza, campioana avea sa isi revina in fire. Mai intai scorul era deschis de catre Mbappe in minutul 67 urmand ca acelasi superstar francez sa marcheze pentru 2-0 in minutul 75 din penalty.

LaLiga etapa 4: Meciuri spectaculoase

Osasuna – Celta Vigo (3-2): Osasuna era prima ce marca in acest duel, prin Boyomo in minutul 21. Celta reusea sa egaleze inca din minutul 29 prin Iglesias. Scorul pauzei avea sa fie insa 2-1 dupa ce Osasuna trecea din nou in avantaj dupa autogolul lui Dominguez. Leii isi majorau avantajul prin Bretones in minutul 62. Celta avea sa sufere o eliminare directa in minutul 86, cea a lui Gonzalez. Scorul final al meciului era stabilit tot de catre oaspeti ce reducea din diferenta prin autogolul lui Gomez.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe LaLiga, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Barcelona – Valladolid (7-0): Fosta campioana marca de 3 ori in prima repriza. Raphinha era cel ce debloca tabela in minutul 20. Lewandowski isi trecea si el numele pe lista marcatorilor in minutul 24 din pasa lui Yamal. Scorul pauzei avea sa fie 3-0 dupa ce Jules Kounde marca in minutul 45+2. Raphinha era cel ce marca primul si in repriza a doua in minutul 64. Acelasi brazilian completa prima sa tripla in minutul 72. Cel de al saselea gol al gruparii blaugrana venea din piciorul lui Olmo in minutul 82. Scorul final al meciului era stabilit de catre Torres in minutul 85 din pasa lui Raphinha.

LaLiga etapa 4: Alte rezultate

Getafe – Real Sociedad (0-0)

Sevilla – Girona (0-2): ’41 Martin, ’73 Ruiz (penalty)

Leganes – Mallorca (0-1): ’43 Rodriguez

Valencia – Villareal (1-1): ’24 Duro (1-0), ’45+3 Perez (1-1)

Espanyol – Vallecano (2-1): ‘4 Garcia (0-1), ‘8 Romero (1-1), ’90+6 Veliz (2-1)

Ath. Bilbao – Atl. Madrid (0-1): ’90+2 Correa

Clasament etapa 4: Primele sase