biletul zilei - 27.01.2024

Bundesliga etapa 7: Bayern, pasi mari spre un nou titlu!

Bundesliga etapa 7: Favorite care s-au impus

Mainz – Stuttgart (0-2): Meciul era rezolvat inca din prima repriza. Simons debloca tabela in minutul 20, iar capitanul Orban stabilea victoria oaspetilor.

Dortmund – St. Pauli (2-1): Oaspetii erau cei ce deblocau tabela in acest duel, prin Guilavogui in minutul 30, insa golul sau era anulat pe motiv de ofsaid. La pauza avea insa sa fie avantaj pentru Dortmund, dupa ce Bensebaini deschidea scorul cu o lovitura de cap in minutul 43. St. Pauli reusea sa egaleze in minutul 78 dupa ce Smith puncta din pasa lui Banks. Guirassy avea sa aduca victoria fostei campioane in minutul 83.

Leverkusen – Frankfurt (2-1): Campioana avea sansa se deschida scorul in minutul 9, Boniface ratand insa din penalty. Oaspetii aveau sa beneficieze si ei de un penalty, transformat de catre Marmoush in minutul 16. La pauza avea sa fie insa egal, Andrich reusind sa egaleze in cele din urma in minutul 25 din pasa lui Terrier. Campioana reuseau in cele din urma sa se impuna, Boniface luandu-si revansa si marcand pentru 2-1 in minutul 72 din pasa lui Wirtz.

Bayern – Stuttgart (4-0): Scorul pauzei avea sa fie cel de inceput, 0-0. Bavarezii aveau sa se dezlantuie in cea de a doua repriza. Bayern deschidea scorul in minutul 57 prin golgheterul Kane. In minutul 60 avantajul gazdelor era dus la 2-0, dupa ce Kane marca din nou. Acelasi varf englez marca din nou in minutul 80, completandu-si tripla. Tabela era inchisa la 3-0 de catre Coman in minutul 89.

Bundesliga etapa 7: Meciuri spectaculoase

Freiburg – Augsburg (3-1): Freiburg traversa o prima repriza de vis, marcand de 3 ori pana la pauza. Grifo era cel ce deschidea scorul in minutul 34 din pasa lui Dinkci. Dupa doar 3 minute scorul era dus la 2-0, dupa ce Lienhart marca si el. Scorul pauzei era stabilit de catre Gunter in minutul 45+1 ce trimitea in gol pasa lui Doan. In cea de a doua repriza, Augsburg reducea din diferenta prin golul lui Tietz in minutul 65, si stabilea scorul final al meciului.

Hoffenheim – Bochum (3-1): Hoffenheim intra cu avantaj minim la pauza, Kramaric deschizand scorul in minutul 11. Gazdele mai marcau odata in minutul 50 prin Bulter insa reusita sa era anulata pe motiv de ofsaid. Bulter reusea in cele din urma sa duca scorul la 2-0, in minutul 64. Bochum revenea in joc cand reducea din diferenta prin Gamboa in minutul 76. Bochum rata sansa de a egala in minutul 89, cand Daschner rata din penalty. Pana la final cei ce mai aveau de marcat erau tot gazdele, Tabakovic punctand in minutul 90+3.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Bundesliga, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Monchengladbach – Heidenheim (3-2): Heidenheim era prima ce marca in acest duel, marcand prin Scienza in minutul 12. La pauza se intra la egalitate, Itakura reursind sa duca scorul la 1-1 in minutul 22. Gladbach reusea sa intoarca scorul in minutul 62 cand marca prin Kleindienst. Avanyajul gazdelor era majorat de catre acelasi Kleindienst in minutul 75 din penalty. Ultima reusita, cea de 3-2, avea sa vina tot din penalty, transformat de catre Pieringer in minutul 80.

Wolfsburg – Bremen (2-4): Wolfsburg deschidea scorul in minutul 19 prin Tomas. Bremen izbutea sa egaleze in prelungirile primei reprize, min. 45+5, Weiser punctand. Bremen trecea in avantaj imedita dupa revenirea de la cabine, Agu punctand in minutul 51. Ducksch majora avantajul oaspetilor in minutul 67. Gazdele aveau sa ramana in inferioritate numerica in minutul 68 dupa un fault dur al lui Wimmer. Grull marca si el pentru Bremen, ducand scorul la 1-4. Wolfsburg avea sa inchida tabela prin Maehle in minutul 79.

Bundesliga etapa 7: Alte rezultate

Kiel – Union Berlin (0-2): ’18 Kemlein, ’89 Rothe

Clasament dupa etapa 7: Primele sase