biletul zilei - 03.06.2023

Bundesliga etapa 6: RB profita in etapa surprizelor!

Bundesliga etapa 6: Surprize

Stuttgart – Heidenheim (1-1): Hoffenheim era cea ce deschidea scorul in minutul 44 prin Gendrey si intra cu acest avantaj la pauza. Stuttgart reusea in cele din urma sa egaleze, prin Demirovic in minutul 90+9 dupa ce in prima faza rata din penalty si tirmitand mingea in poarta apoi din respingere.

Leverkusen – Kiel (2-2): Farmacistii incepeau meciul furtunos, deschizand scorul in minutul 4 prin Boniface si majorandu-si avantajul prin Hofmann in minutul 8. Campioana marca din nou in minutul 26 prin Boniface, insa reusita sa era anulata pe motiv de ofsaid. Pana la pauza, Kiel reducea din diferenta prin Geschwill in minutul 45+5. Kiel reusea sa dea lovitura in minutul 69 cand Arp marca din penalty.

Union Berlin – Dortmund (2-1): Union Belrin traversa o prina repriza foarte bine, marcand de 2 ori. Vogt deshizand scorul din penalty in minutul 26, air Vertessen ducand scorul la 2-0 in minutul 45. Dortmund revenea in joc in minutul  62 cand Ryerson marca pentru 2-1 insa pana la final nu avea sa mai marcheze si sa salveze un punct.

Bundesliga etapa 6: Meciuri spectaculoase

St. Pauli – Mainz (0-3): Mainz deschidea scorul inca din minutul 5 prin Burkardt. Sieb ducea scorul la 0-2 in minutul 16, stabilind scorul primei parti. Scorul final al meciului era stabilit in minutul 62 cand Burkardt marca din nou.

Bochum – Wolfsburg (1-3): Fiecare repriza aducea cate doua golrui. Cele doua goluri ale primei reprize erau marcate de catre Wolfsburg ce deschidea scorul mai intai prin Tomas in minutul 21, iar Wind ducea scorul la 0-2 in minutul 37. Prima ce marca in a doua parte era Boadu ce ducea scorul al 1-2 in minutul 72. Ultima reusita a meciului avea sa vina in minutul 88 cand Wind marca din faza imediat urmatoare penalty-ului ratat tot de catre acesta.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Bundesliga, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Frankfurt – Bayern (3-3): Punctul culminant al meciului era reprezentat de prima parte, unde se marcau 4 goluri. Bayern deschidea scorul prin Kim Min-Jae in minutul 15. Frankfurt egala in minutul 22 prin Marmoush. Ekitike intorcea scorul in favoarea gazdelor in minutul 35. La pauza avea sa fie 2-2, dupa ce Upamecano marca in minutul 38. Bayern avea sa treaca din nou in avantaj in minutul 53 dupa ce Olise marca din pasa lui Kane. Frankfurt reusea sa salveze un punct in prelungiri, prin reusita lui Marmoush din minutul 90+4.

Bundesliga etapa 6: Alte rezultate

Augsburg – Monchengladbach (2-1): ’38 Schlotterbeck (1-0),’65 Claude-Maurice (2-0), ’72 Kleindienst (2-1)

Bremen – Freiburg (0-1): ’75 Doan

Heidenheim – RB Leipzig (0-1): ’59 Openda

Clasament dupa etapa 6: Primele sase