biletul zilei - 31.10.2023

Bundesliga etapa 2: Campioana pune capat seriei de invincibilitate!

Bundesliga etapa 2: Favorite care s-au impus

Bayern – Freiburg (2-0): Fosta campioana marca cate un gol pe repreza. Mai intai deschizand scorul din penalty in minutul 38 prin Harry Kane. Cel de al doilea gol al bavarezilor venea in minutul 78 din partea veteranului Thomas Muller.

Bundesliga etapa 2: Meciuri spectaculoase

Heidenheim – Augsburg (4-0): Una dintre revelatiei Germaniei din sezonul precedent continua perioada excelenta dupa calificarea in UECL. Gazdele deschideau scorul inca din minutul 9, cand Wanner marca din penalty. Scorul pauzei avea sa fie 2-0 dupa ce Scienza marca si el in minutul 30. Avantajul era marit la 3 goluri in minutul 69, Beck reusind si el sa puncteze. Ultima modificare a tabelei avea sa fie stabilita de Breunig in minutul 73.

Frankfurt – Hoffenheim (3-1): Cei ce deschideau scorul in acest duel erau gazdele, ce marcau prin Ekitike in minutul 24. In minutul 33, Larsson isi trecea si el numele pe lista marcatorilor pentru 2-0, aceasta fiind si scorul pauzei. Hoffenheim incerca revenirea in meci dupa ce Kramaric marca pentru 2-1 in minutul 54. Scorul final al meciului avea sa fie stabilit inca din minutul 56 dupa ce Marmoush marca golul de 3-1.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Bundesliga, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Leverkusen – RB Leipzig (2-3): Leipzig se vedea fara antrenor pe banca in minutul 26 cand acesta incasa doua cartonase galbene pentru comportament nesportiv. Meciul avea sa se aprinda in finalul primei reprize, Frimpong, fundasul gazdelor deschizand scorul. Leverkusen isi majora avantajul in minutul 45 prin Grimaldo. Scorul pauzei avea sa fie insa 2-1 dupa ce Kampl reducea din diferenta in minutul 45+7. RB egala imediata dupa revenirea de la cabine, minutul 52 prin Lukeba, insa golul sau era anulat pe motiv de ofsaid. In cele din urma oaspetii aveau sa egaleze, prin Openda in minutul 57. RB a reusit sa intoarca scorul in minutul 80 prin Openda si sa opreasca astfel seria de invincibilitate a campioanei.

Stuttgart – Mainz (3-3): Stuttgart era cea ce deschidea scorul, prin Millot in minutul 8. Dupa doar 7 minute, min. 15, scorul ajungea la 2-0, marcand si Leweling. Scorul pauzei avea sa fie stabilit in minutul 43 de catre Amiri din penalty, 2-1. Mainz egala in minutul 62 prin Burkardt. Mainz trecea pentru prima data in avantaj in minutul 73, Burkardt marcand din nou, insa acest gol nu era validat pe motiv de ofsaid. In cele din urma, in avantaj treceau gazdele, ce marcau pri Rieder in minutul 88. Pana la final insa, Mainz avea sa mai revina odata, Leitsch stabilind scorul final 3-3 in minutul 90+4.

Bundesliga etapa 2:Alte rezultate

Bochum – Monchengladbach (0-2): ’67 Kleindienst, ’78 Honorat

Bremen – Dortmund (0-0)

Kiel – Wolfsburg (0-2): ’27 Arnold, ’30 Bornauw

Union Berlin – St. Pauli (1-0): ’34 Hollerbach

Clasament dupa etapa 2: Primele sase