22.00 Portugalia U21 vs Italia U21 PSF X 1.74
Cota finala biletul zilei: 6.21
Alege miza pe biletul zilei

Biletul zilei Superbet - 31.05.2021
Biletul zilei Superbet – 31.05.2021 este alcatuit din trei din cele patru partide programate in sferturile de finala ale EURO 2021 Under 21. Dupa o pauza de doua luni competitia tinerilor jucatori revine cu faza finala, in care se va decide noua campioana a Europei la aceasta varsta. Au ramas numai formatii puternice, ce pot produce un fotbal de calitate.

Spania U21 vs Croatia U21

Deschidem Biletul zilei Superbet 31.05.2021 cu unul dintre meciurile cele mai dezechilibrate. Spania U21 este una dintre favoritele competitiei. Este actuala detinatoare a trofeului si nu a lipsit din ultimele doua finale. In total are trei titluri, castigate in 2011, 2013 si 2019. A fost prima in Grupa B, cu Italia (0-0), Cehia (2-0) si Slovenia (3-0). Daniel Gomez Alcon a marcat de doua ori in intalnirile din grupa.
Croatia U21 a ajuns pentru prima oara la acest nivel, al eliminarilor directe. A fost a doua in Grupa D, cu doar trei puncte acumulate. A mers mai departe datorita golului marcat de Domagoj Bradaric in minutul 91 al intalnirii cu Anglia. Fara aceasta reusita era eliminata din competitie.
Spania U21 nu a pierdut niciun meci in fazele eliminarilor directe, de cand exista acest format al competitiei. Si atunci cand a fost eliminata s-a intamplat dupa loviturile de departajare. In mod normal voi alege o victorie a ibericilor in aceasta intalnire.

Danemarca U21 vs Germania U21

Danemarca U21 a castigat fara probleme Grupa C, din care au mai facut parte Franta (1-0), Rusia (3-0) si Islanda (2-0). A reusit aceste rezultate in conditiile in care i-au lipsit cativa jucatori cheie plecati la echipa de seniori. Jacob Bruun Larsen si Gustav Isaksen sunt doi din cei mai buni jucatori ai nordicilor. Anders Dreyer a marcat de doua ori in grupa.
Germania U21 a fost a doua in Grupa A, din care au mai facut parte Ungaria (3-0), Olanda (1-1) si Romania (0-0). Este de doua ori castigatoare a competitiei, in 2009 si 2017. A fost prezenta in ultimele doua finale. In 2019 a pierdut la Spania. Inaintea acestor meciuri eliminatorii a avut o saptamana de pregatire in Alpi, la fel ca in 2019. Bote Baku si Lukas Nmecha au cate doua goluri marcate in partidele din grupa. Niklas Dorsch este suspendat pentru acest meci.
Germania are avantajul ca a invins echipa daneza de cate ori a intalnit-o la un turneu final. Ramane favorita mea pentru aceasta partida si va propun un succes al nemtilor in aceasta intalnire.

Portugalia U21 vs Italia U21

Portugalia U21 a castigat fara probleme Grupa D. A adunat noua puncte din intalnirile cu Croatia (1-0), Anglia (2-0) si Elvetia (3-0). A impresionat prin fotbalul creativ propus de Fábio Vieira si Vitinha. Are o singura finala la acest nivel, in 2015, de cand competitia se desfasoara in acest format. Este una dintre favoritele din acest sezon. Trincao este principalul realizator, cu doua reusite.
Italia U21 a fost a doua in Grupa B, cu cinci puncte. A castigat cu Slovenia (4-0) si a remizat cu Cehia (1-1) si Spania (0-0). A fost o formatie nervoasa, cu patru eliminati in cele trei partide disputate. Ar fi fost o mare surpriza ca cea mai titrata echipa la acest nivel, cu cinci trofee castigate, sa nu fie prezenta in meciurile eliminatorii. In aceasta faza revine atacantul Riccardo Sottil, cel care n-a fost prezent in grupe, datorita unei accidentari. Patrick Cutrone are doua goluri marcate.
Este o partida echilibrata, intre doua adversare apropiate ca valoare. Nu este exclus sa avem eliminari in acest meci, cunoscand agresivitatea jucatorilor celor doua formatii. Un egal la pauza sau la final va propun pentru acest meci.

Sursa foto: bundesliga.com