Biletul zilei Superbet – 16.11.2020

Ora Meci Pronostic Cota
21.45 SUA vs Panama 1X & 0-2 goluri 2.12
21.45 Plymouth vs Portsmouth PSF X 1.92
22.00 Daniil Medvedev vs Alexander Zverev Peste 10.5 game-uri in primul set 2.40
Cota finala biletul zilei: 9.77
Alege miza pe biletul zilei

Biletul zilei Superbet - 16.11.2020

Biletul zilei Superbet – 16.11.2020 este o combinatie intre doua sporturi de care ma simt apropiat, fotbal si tenis. La ora cand scriu acest articol nu au aparut in oferta Superbet meciurile din Cupa Natiunilor Africane. Asa ca m-am orientat catre doua partide din fotbal si una din Turneul Campionilor de la Londra, unde s-au reunit cei mai buni jucatori din tenisul masculin. Puteti alege orice pont va place sau chiar biletele propuse de noi in intregime.

SUA vs Panama

SUA nu a disputat decat doua partide amicale in acest sezon, ceea ce este foarte putin pentru o nationala ce se respecta. A fost obligata la aceasta situatie de pandemia de coronavirus. Acum, cand are nevoie sa pregateasca turneul final Gold Cup din zona CONCACAF, a venit in Europa pentru mai multe amicale. Primul l-a disputat in Tara Galilor, unde a remizat cu echipa gazda (0-0). Acum va juca in Austria, pe teren neutru, cu Panama.
Panama a disputat cinci partide amicale in acest an. Cel cu SUA este al patrulea din aceasta toamna. Singurul meci pierdut a fost cel cu Japonia (0-1), de vineri. In toate aceste intalniri s-au inscris foarte putine goluri.
Cele doua se cunosc foarte bine si tocmai de aceea ma astept la o partida foarte echilibrata. Nu cred ca se vor inscrie multe goluri si de aceea alegerea mea va fi una de tipul 1X si sub 2.5 goluri.

Plymouth vs Portsmouth

Plymouth este pe locul zece in League One, cu 18 puncte castigate in zece meciuri disputate. Are doar doua infrangeri, dar ambele au venit in deplasare. La domiciliu se descurca destul de bine, cu cinci victorii si un rezultat de egalitate. Este prima intr-o ierarhie doar a meciurilor de acasa, cu 16 puncte. Luke Jephcott a marcat de cinci ori in acest sezon.
Portsmouth este doar doua locuri mai sus, pe locul sapte. Are cu doua puncte mai multe castigate, dar si un meci in plus disputat. Este cea mai buna in intalnirile din deplasare, de unde a adus 13 puncte. Are patru victorii si un egal in cele patru deplasari din acest sezon. John Marquis este golgheterul ligii, cu sapte reusite.
Este o intalnire interesanta intre cea mai buna echipa in meciurile de acasa contra celei cu punctaj maxim in deplasare. Propunerea noastra este egal la pauza sau la final.

Daniil Medvedev vs Alexander Zverev

Inchidem Biletul zilei Superbet – 16.11.2020 cu o partida din Turneul Campionilor de la Londra. Daniil Medvedev este un jucator rus de 24 de ani, ce a ajuns pe locul patru in clasamentul mondial. Medvedev tocmai a castigat turneul de la Paris, unde l-a invins in finala pe Sasha Zverev. Numai ca trebuie sa uite cat mai repede sezonul precedent, cand nu a reusit nicio victorie intr-o grupa din care au mai facut parte Nadal, Tsitsipas si…Zverev.
Alexander Zverev este un jucator german de 23 de ani, aflat pe locul sapte in clasamentul mondial. A fost foarte aproape sa castige turneul de Mare Slem de la US Open, insa a cedat in finala la Dominik Thiem. Ultimele turnee castigate in 2020 au fost cele doua organizate la Koln. La Paris, in semifinale, a reusit o victorie mult asteptata in fata lui Rafa Nadal.
Scorul intalnirilor directe este 5-2 pentru jucatorul german. Aprope de fiecare data in primul set s-a dus o batalie acerba. Am vazut ca la Paris s-a mers in prelungiri, iar germanul s-a impus cu 7-5. Tot un set cu peste 10.5 game-uri asteptam sa vedem si aici.

Sursa foto: Aljareda News