18.00 Casper Ruud vs Jannik Sinner 2 1.22
19.00 Stefanos Tsitsipas vs Jan- Lennard Struff 2-0 la seturi 1.75
Cota finala biletul zilei: 2.14
Alege miza pe biletul zilei

Biletul zilei cota 2 – 28.10.2020 este alcatuit  din doua meciuri de tenis masculin din turneul de 500 de puncte de la Viena, ce se joaca pe suprafata hard indoor.

Stefanos Tsitsipas vs Jan- Lennard Struff

Grecul Tsitsipas, la doar 22 de ani, este deja un nume apreciat in tenisul masculin. El se afla acum pe locul 5 ATP si a obtinut performante foarte bune in acest sezon. Stefanos a trecfut doua tururi la US Open si apoi a facut semifinale la Roland Garros, unde a pierdut in cinci seturi la Djokovic. Tranzitia la suprafata hard in sala se va face destul de greu.

Neamtul Struff este cunoscut pentru seviciul sau foarte bun. El a participat la cele doua turnee pe hard indor desfasurate la Koln, dar fara rezultate notabile. In primul, a pierdut chiar la debut, in fata lui Oscar Otte, iar in al doilea a pierdut in turul al doilea, la japonezul Nishioka. Nu prea sunt atuuri in jocul lui Struff in afara loviturii de serviciu.

Cred ca Tsitsipas se va impune aici.

Biletul zilei cota 2 - 28.10.2020,jannik sinner

Casper Ruud vs Jannik Sinner

Casper Ruud, 21 de ani, a avut un sezon excelent, ce i-a adus locul 25 in ierarhia ATP. El joaca insa mai bine pe zgura, asta e suprafata sa preferata. La Roland Garros a trecut doua tururi si a fost invins de Dominic Thiem.La US Open, pe hard, a reusit sa treaca doua tururi, iar pe hard indoor a jucat un singur meci in acest sezon, in Cupa Davis. Ruud nu a mai jucat pe hard de la US Open.

Italianul Sinner are doar 19 ani, dar are un sezon fabulos, ce l-a dus in top 50 ATP. De aceea, el a si primit un wild-card aici. Saptamana trecuta, Sinner a ajuns in semifinalele turneului de la Koln, pe hard, in sala, unde a fost invins de Alex Zverev, cel ce avea sa castige turneul. El a trecut insa trei tururi pana acolo, ceea ce constituie o exprerienta in plus fata de Casper pe aceasta suprafata.

Merg pe mana lui Sinner in aceasta confruntare.