16.00 Djokovic - Zverev 1 1.36
22.00 Medvedev - Schwartzman Peste 19,5 ghemuri 1.63
Cota finala biletul zilei: 2.22
Alege miza pe biletul zilei

Biletul zilei cota 2 – 20.11.2020 este alcatuit din meciurile Djokovic – Zverev si Medvedev – Schwartzman, ce se vor juca la Turneul Campionilor de la Londra. Sunt ultimele partide de dinainte de semifinale.

Daniil Medvedev – Diego Schwartzman

Medvedev l-a invins pe Djokovic in doua seturi si e calificat deja in semifinale. A fost o victorie cumva neasteptata, dupa ce in meciul cu Zverev aratase niste slabiciuni evidente, mai ales pe lovitura de rever. Medvedev a servit zece asi in meciul cu Djokovic si nu si-a pierdut niciodata serviciul. In plus, procentajul punctelor reusite cu primul serviciu a fost de 79%.

Micutul Schwartzman a reusit un set in fata lui Zverev si a pierdut la Djokovic in doua seturi. „Not too bad” pentru un jucator de 1,70 metri care nu are printre preferate suprafata hard indoor. E sigur ca Diego va folosi viteza de deplasare si modul unic in care acopera terenul pentru a compensa diferenta de gabarit si lipsa de forta la serviciu.

Cred ca Diego nu se va preda usor aici.

Biletul zilei cota 2 - 20.11.2020, Medvedev

Novak Djokovic – Alexander Zverev

Cine castiga acest meci, merge in semifinale.

Djokovic l-a invins pe Diego, dar a pierdut clar la Medvedev, cu un dublu 6-3. A fost un meci in care sarbul nu prea a avut replica si a parut lipsit de concentrare. De altfel, Djokovic si-a procurat doar o singura minge de break, pe care nu a fructificat-o si si-a pierdut de trei ori serviciul. Mai mult, a facut cinci duble greseli, atipic pentru el si a avut un procentaj de doar 59% la primul serviciu. Pur si simplu Novak nu a fost in apele sale in acest meci.

Zverev a castigat meciul cu Schwartzman in set decisiv si apierdut meciul cu Medvedev. Jocul sau parea a fi pe un trend ascendent dupa dubla victorie din turneele de la Koln. Au aparut insa din nou dublele greseli in serie care i-au dereglat jocul si i-au adus infrangerea din meciul cu Medvedev. In meciul cu Schwartzam insa, Zverev a servit zece asi si nu a mai facut vreo dubla greseala. E foarte eratic jocul neamtului, constanta este ceea ce ii lipseste.

E un meci decisiv pentru calificarea in semifinale. Cred ca Djokovic se va impune aici, datorita experientei si valorii superioare.

Va rog sa analizati si voi meciurile, inainte de  ale juca! Bafta!