13.30 Diego Schwartzman - Daniil Medvedev Schwartzman minim un set 1.65
15.00 Milos Raonic - Ugo Humbert 1 1.47
Cota finala biletul zilei: 2.43
Alege miza pe biletul zilei

Biletul zilei cota 2 – 06.11.2020 este format din doua meciuri din sferturile de finala ale turneului de 1000 de puncte de la Paris, pe suprafata hard, in sala.

Diego Schwartzman – Daniil Medvedev

Diego Schwartzman este practic calificat la Turneul Campionilor de al Londra, pentru ca nu mai poate pierde locul noua in clasamentul ATP. In conditiile in care contracandidatul sau principal la locul noua, Berrettini, a pierdut in primul tur la Paris si cum Roger Federer nu va mai juca in acest an, Diego va juca sigur la Londra. Fiind relaxat din acest punct de vedere, Diego a trecut, in cate doua seturi, de Gasquet si de Davidovich- Fokina. El si-a pierdut o singura data serviciul in aceste doua meciuri, ceea ce este absolut remarcabil pentru un jucator de doar 1.70 metri.

Daniil Medvedev nu trece printr-o perioada extraordinara. La Viena a ajuns doar in sferturi, infrangerea la Kevin Anderson putand fi catalogata drept surprinzatioare. La Paris, a beneficiat de retragerea aceluiasi Anderson, in primul tur, la scorul de 6-6 in primul set. Apoi, a jucat trei seturi cu Alex De Minaur, intr-un meci in care a servit 13 asi si si-a pierdut de doua ori serviciul.

Sigur ca Medvedev are atuul serviciului in fata lui Diego, dar acesta a jucat extraordinar in ultima vreme si sunt convins ca isi va vinde scumppielea in acest meci.

Biletul zilei cota 2 - 06.11.2020, Medvedev

Milos Raonic – Ugo Humbert

Milos Raonic este cu adevarat un „big server”. El a castigat deja trei meciuri la Paris, toate in minim de seturi. In aceste trei partide, Milos a bubuit 46 de asi si nu si-a cedat serviciul pana acum. Au fost meciuri cu slovenul Bedene, francezul Herbert si americanul Giron. Dintre cei trei, doar Herbert a reusit sa isi procure o minge de break. Serviciul lui Raonic este chiar terifiant…

Ugo Humbert traverseaza cea mai fasta perioada a carierei, fiind acum pe locul 32 ATP, dar in continua ascensiune. El a castigat turneul de la Antwerp, pe hard indoor, iar la Paris a reusit sa castige trei meciuri in cate trei seturi. Invinsii sai au fost Casper  Ruud, Stefanos Tsitsipas si Marin Cilic. Sunt opt victorii la rand pentru Ugo, iar ultimele meciuri au fost cu adevarat solicitante.

Cred ca Milos Raonic se va impune aici.

Va rog sa analizati si voi meciurile inainte de a le juca, decizia finala trebuie sa va apartina. Bafta!