19.30 Wawrinka - Evans Evans +3,5 games handicap asiatic 1.68
16.00 Nishioka - Andujar 1 1.30
Cota finala biletul zilei: 2.18
Alege miza pe biletul zilei

Biletul zilei cota 2 – 03.11.2020 este format din meciurile de tenis Wawrinka – Evans si Nishioka – Andujar ce se vor disputa la turneul de 1000 de puncte de la Paris, pe suprafata hard indoor.

Stan Wawrinka – Daniel Evans

Stan „The Man” Wawrinka nu a avut un sezon stralucit. La Roland Garros a trecut doua tururi, iar apoi a jucat doua turnee in sala. La Sankt Petertsburg a ajuns in sferturi de finala, unde a pierdut la Shapovalov. Apoi, la Viena, a pierdut in primul tur la Christian Garin.In primul tur la Sankt Petersburg, Wawrinka a trecut chiar de Evans cu scorul de 3-6, 7-6, 7-5.

Britanicul Evans a jucat cateva meciuri pe suprafata hard in sala si nu le-a jucat rau. Am spus despre Sankt Petersburg, unde a pierdut la Stan, dar la Antwerp si Viena a facut semifinale. Au fost, asadar, in total, sase meciuri castigate si trei pierdute pe aceasta suprafata, cu victorii la Khachanov, Grigor Dimitrov sau Francis Tiafoe.

Cred ca vom avea parte de un meci strans aici, nu trebuie uitat ca Daniel Evans e in forma buna.

Biletul zilei cota 2 - 03.11.2020, Evans

Yoshihito Nishioka – Pablo Andujar

Japonezul Nishioka, 25 de ani, se afla pe locul 51 ATP. El a jucat pe suprafata hard indoor turneul de la Koln, unde a reusit sa treaca doua tururi. I-a invins pe britanicul Kyle Edmund, in doua seturi si apoi, pe neamtul Jan Lennard Struff, in trei seturi. Nishioka a pierdut in sferturile de finala in fata canadianului Alliassime, in doua seturi.

Spaniolul Andujar, 34 de ani, locul 56 ATP, este un jucator nativ de zgura, nu prea ii plac suprafetele rapide. Clasamentul i-a dat insa dreptul sa joace acest turneu de 1000 de puncte, iar el nu putea sa refuze oportunitatea. Andujar a jucat turneul de la Antwerp pe hard in sala, unde l-a invins pe Coria in primul tur si a pierdut apoi, in trei seturi, la Grigor Dimitrov.

Merg pe mana lui Nishioka, are un bilant mult mai bun decat adversarul sau pe acest tip de suprafata.

Nu uitati sa analizati si voi meciurile si sa jucati acest bilet doar daca se muleaza pe optiunile voasatre! Bafta!