Biletul zilei cota 2 - 20.11.2020, Djokovic

Biletul zilei Superbet 29.09.2020

Biletul zilei Superbet 29.09.2020 este un mix alcatuit din doua meciuri de tenis din primul tur al turneului de la Roland Garros.

Novak Djokovic vs Mikael Ymer

Sarbul Djokovic este liderul mondial in clasamentul ATP. El a fost descalificat in turneul de Grand Slam US Open. Apoi, a venit pe zgura si a castigat turneul de 1000 de puncte de la Roma, dupa o finala cu argentinianul Schwartzman. Lupta pentru suprematia generala a tenisului pe care o duce Djokovic cu Nadal si cu Federer, il face pe sarb sa isi doreasca cu ardoare sa castige acest turneu.

Suedezul Mikael Ymer are 22 de ani si se afla pe locul 80 ATP. El a jucat patru meciuri pe zgura in acest an, doua castigate si doua pierdute. Ymer a trecut doua tururi de calificare la Mastersul de la Roma, dar a fost invins in turul calificativ de catre Facundo Bagnis. Apoi, la Hamburg, a pierdut in primul tur de calificare la americanul Tenys Sandgren, cu scorul de 6-3,7-6.

Merg pe victoria lui Djokovic in minimum de seturi aici, Ymer joaca inca la un nivel ce nu ii permite sa emita pretentii in acest meci.

Biletul zilei Superbet 29.09.2020, Rublev

Sam Querrey vs Andrey Rublev

Americanul Querrey, 32 de ani, locul 47 ATP, nu prea e prieten cu suprafetele lente. El are bilant general negativ pe zgura si a venit la Roland Garros pentru ca are clasamentul necesar pentru a fi pe tabloul principal. Singurul meci pe care l-a jucat pe zgura in acest an a fost cel din primul tur de la Roma, pierdut in fata spaniolului Pedro Martinez in doua seturi.

Rusul Rublev vine dupa castigarea turneului de la Hamburg, dupa o finala electrizanta, de trei seturi,  cu grecul Stefanos Tsitsipas. El a revenit in setul decisiv de la 3-5, reusind sa se impuna in final cu scorul de 6-4, 3-6, 7-5. Rublev are un bilant de 13 victorii si doua infrangeri pe zgura in acest an, reusind sa il invinga si pe Dominic Thiem in finala turneului organizat de tatal acestuia.

Cred ca Rublev se va impune in trei seturi.

Novak Djokovic vs Mikael Ymer, 3-0 la seturi

Sam Querrey vs Andrey Rublev, 0-3 la seturi