atp cordoba juan ignacio londero and guido pella chase the first title

Biletul zilei Superbet 27.09.2020

Biletul zilei Superbet 27.09.2020 este format din doua meciuri de tenis ce se vor juca in primul tur la Roland Garros,ultimul turneu de Grand Slam din 2020.

Tomas Machac vs Taylor Fritz

Cehul Machac, 19 ani, locul 252 ATP, vine din calificari. El a trecut de neamtul Lenz, de japonezul Go Soeda si de portughezul Ferreira Silva in cate doua seturi. El a pierdut in total, patru ghemuri pe propriul serviciu in aceste trei meciuri. Tomas a jucat 17 meciuri in total pe zgura in acest sezon, inregistrand noua victorii si opt infrangeri..

Americanul Fritz nu exceleaza pe suprafete lente. Totusi, el si-a incercat norocul la doua turnee inainte de Roland Garros. Fritz a pierdut in primul tur atat la Roma, fiind invins de italianul Travaglia, cat si la Hamburg, unde a pierdut la Pablo Cuevas. Au fost doua meciuri in care nu a castigat niciun set, serviciul puternic nu il ajuta prea mult pe zgura.

Ii dau credit lui Machac aici, e suprafata sa favorita.

Biletul zilei Superbet 27.09.2020, Del Bonis

Federico Delbonis vs Juan Ignacio Londero

Iata un meci intre doi zguristi get beget aici, argentinienii Delbonis si Londero.

Delbonis are 29 de ani, este jucator de mana stanga si ocupa locul 81 ATP. In acest sezon, Delbonis are un bilant de opt victorii si cinci infrangeri pe zgura. El a facut sfert de finala la turneul de la Kitzbuhel. Acolo, el a trecut chiar de Londero, cu scorul de 6-4, 6-0 si Basilashvili pe tabloul principal si a pierdut la Kecmanovic, castigatorul turneului.

Londero are 27 de ani si se afla pe locut 67 ATP. El are sapte victorii si opt infrangeri pe zgura in acest sezon.Ultimele trei meciuri, la Kitzbuhel, la Mastersul de la Roma si la Hamburg, au fost pierdute de Londero  pierdut chair in primul tur. Bilantul direct este de 2-1 pentru Delbonis, iar ultimul meci a insemnat o victorie clara pentru Federico.

Eu ma astept la un meci echilibrat aici, motivatia de la un Grand Slam este foarte mare.