Biletul zilei cota 2- 07.10.2020, Rublev

Biletul zilei Superbet 17.09.2020

Biletul zilei Superbet 17.09.2020 este format din doua meciuri de tenis masculin ce se vor juca la turneul ATP de la ROMA.

Dominic Koepfer vs Gael Monfils

Neamtul de 26 de ani Dominic Koepfer, locul 91 ATP, a trecut de australianul Alex De Minaur, dupa ce acesta a condus cu set si 3-0. A fost o revenire spectaculoasa si o victorie foarte valoroasa pentru stangaciul Dominic. El a jucat excelent la Roma, unde a trecut si trei tururi de calificare, invingandu-i pe italianul Cobolli, dar si pe francezul Simon si pe cazacul Kukushkin, ambii jucatori de top 100 ATP.

Francezul Monfils revine in turnee pe puncte dupa o pauza de peste sase luni. El a jucat ultimul meci ioon semifinalele turneului de la Dubai, unde a pierdut in trei seturi la Nole Djokovic. El nu a jucat deloc pe zgura in acest sezon, ultimul meci pe aceasta suprafata consemnandu-se la Roland Garros, in optimi de finala, in anul 2019.

E greu de spus ce va juca Monfils dupa o pauza atat de lunga. Stiu insa ca neamtul Koepfer e in forma si ar putea produce surpriza aici.

Biletul zilei Superbet 17.09.2020, Monfils

Hubert Hurkacz vs Andrey Rublev

Rusul Rublev a facut un turneu foarte bun la US Open. El a fost invins in sferturi de finala de Daniil Medvedev. Apoi, pe zgura, a jucat un prim tur la Roma contra argentinianului Facundo Bagnis, pe care l-a invins cu un dublu 6-4. A fost un meci in care Andrey a servit sapte asi si si-a pierdut de doua ori serviciul. Rublev se deplaseaza rapid, acopera bine terenul, este un jucator redutabil si pe zgura.

Polonezul Hurkacz a jucat pe zgura si turneul de la Kitzbuhel. Acolo a trecut un tur si a fost invins, surprinzator,de neamtul Marterer, locul 377 ATP. La Roma, in primul tur, Hurkacz a trecut de britanicul Daniel Evans in trei seturi. A fost un meci eratic, in care Hubert si-a pierdut de cinci ori serviciul. Hurkacz e un tip inalt, masiv, care serveste bine, dar deplasarea sa pe zgura este deficitara.