Biletul zilei cota 2- 09.01.2020, Khachanov

Biletul zilei Superbet 14.09.2020

Biletul zilei Superbet 14.09.2020 este alcatuit din doua meciuri ce se vor desfasura in turneul de tenis masculin Masters 1000 de la Roma.

Casper Ruud vs Karen Khachanov

Rusul Khachanov, 24 de ani, este pe locul 16 ATP. Fiind un jucator inalt de 1.98 metri si, totodata un „big server”, lui Karen ii plac, mai degraba, suprafetele rapide. El a acces pana in turul al treilea la US Open, unde a pierdut la Alex De Minaur.A jucat si trei meciuri demonstrative pe zgura in acest sezon, la turneul organizat de Thiem. L-a invins pe Bettettini si a pierdut la Novak si Bautista Agut.

Norvegianul Casper Ruud, 21 de ani, se afla pe locul 36 ATP. A fost si el prezent la US Open, unde a pierdut in turul al treilea, in fata lui Matteo Berrettini. Pe zgura, Casper a jucat foarte bine la inceput de an, in februarie. A castigat finala de la Buenos Aires si a pierdut-o pe cea de la Santiago de Chile. In luna iulie a jucat si trei meciuri demonstrative pe zgura,pierdute la Struff, Rublev si Thiem.

Ii dau o sansa lui Casoper Ruud aici, e mai aproape de rigorile tenisului pe zgura.

Biletul zilei Superbet 14.09.2020, KHACHANOV

Lorenzo Sonego vs Nikoloz Basilashvili

Italianul Sonego, locul 46 ATP, a pierdut si el in primul tur la US Open, in patru seturi, la francezul Mannarino. Pe zgura, a jucat in luna iunie sase meciuri demonstrative cu jucatori mai slabi cotati din Italia, reusind sa le castige pe toate. Anterior, in luna bebruarie, afacut sfert de finala la Rio de Janeiro, unde a pierdut la Borna Coric.

Georgianul Basilashvili, locul 27 ATP, a avut un an foarte prost atat pe plan personal, din cauza violentei domestice manifestate fata de sotia sa, cat si pe plan tenisistic. Legatura intre cele doua planuri a fost evidenta. La US Open a pierdut in primul tur, iar cele doua meciuri jucate pe zgura, unul demonstrativ si unul in turneul recent de la Kitzbuhel In fata lui Delbonis), au fost, de asemenea, pierdute.

Sunt doi jucatori ce se simt bine pe zgura, dar ii dau credit lui Sonego, a jucat mai mult pe zgura in acest sezon.