Biletul zilei pauza final – 31.05.2020

Biletul zilei pauza final – 31.05.2020 este format astazi din trei evenimente ce vin din trei competitii diferite. Mizam pe doua meciuri din Germania si pe un meci din Polonia. Avem o cota finala de 3.10 pentru biletul pauza final de astazi, disponibil la casa de pariuri Betano. Nu uitati sa faceti si voi o scurta analiza inainte de a plasa.

Monchengladbach – Union Berlin

Incepem Biletul zilei pauza final – 31.05.2020 cu intalnirea dintre Monchengladbach si Union Berlin, meci din etapa 29 din Bundesliga. Partida se va disputa pe Borussia-Park, incepand cu ora 16:30, avand-o ca favorita pe formatia gazda. Monchengladbach vine dupa o remiza alba obtinuta in ultima partida disputata, contra celor de la Bremen, in deplasare, scor 0-0. Ultima victorie a echipei s-a inregistrat contra celor de la Frankfurt, in urma cu 3 etape, scor 1-3. Echipa a suferit o infrangere in ultimul meci de pe teren propriu, cu Leverkusen, scor 1-3. Gladbach a pierdut partida tur, scor 2-0, iar astazi cauta revansa. Union Berlin pare ca nu se regaseste dupa reluarea Bundesligii. Echipa a inregistrat o remiza si doua infrangeri. A fost invinsa de catre Hertha si Bayern, scor 4-0, respectiv 0-2. Remiza a venit contra celor de la Mainz, pe teren propriu, scor 1-1.

Hamburger SV – Wehen

Continuam Biletul zilei pauza final – 31.05.2020 cu intalnirea dintre Hamburger SV si Wehen, meci din etapa cu numarul 29 din Bundesliga 2. Partida se va disputa pe Volksparkstadion, incepand cu ora 14:30, avand-o ca favorita pe formatia gazda. Hamburger vine dupa o infrangere la limita suferita in ultima partida disputata, contra celor de la Stuttgart, in deplasare, scor 3-2. A primit golul infrangerii pe finalul partidei, in minutele de prelungiri. Echipa a obtinut doua remize in primele doua meciuri de la reluarea competitiei. A remizat cu Bielefeld, acasa, scor 0-0, si cu Furth, in deplasare, scor 2-2. Ultima victorie a echipei a venit contra celor de la Regensburg, pe teren propriu, scor 2-1. Wehen vine dupa doua infrangeri la limita suferite in ultimele doua meciuri. A fost invinsa de catre Sandhausen, scor 0-1, si de catre Heidenheim, scor 1-0. A invins-o totusi pe Stuttgart, in primul meci de la reluare, scor 2-1.

Lechia – Arka

Incheiem Biletul zilei pauza final – 31.05.2020 cu intalnirea dintre Lechia si Arka, meci din etapa cu numarul 27 din Ekstraklasa, Polonia. Partida se va disputa pe Stadion Energa Gdansk, incepand cu ora 18:30, avandu-l la centru pe J. Przybyl. Lechia vine dupa o victorie la limita obtinuta in ultima partida disputata, contra celor de la Piast, pe teren propriu, scor 2-1. Echipa a obtinut o remiza frumoasa in ultimul meci disputat in deplasare, 4-4 cu Zaglebie. Au in total doua victorii, o remiza si doua infrangeri in ultimele 5 meciuri disputate. De partea cealalta, Arka vine dupa doua infrangeri consecutive suferite in ultimele doua partide disputate. A fost invinsa de catre Plock, pe teren propriu, scor 1-2, dar si de catre Piast, in deplasare, scor 1-0. Ultima victorie a echipei s-a inregistrat in urma cu 4 etape, pe teren propriu, invingand-o pe Rakow, scor 3-2. Ultima intalnire directa dintre cele doua formatii s-a incheiat la egalitate, scor 2-2.