Biletul zilei pauza final – 30.05.2020

Biletul zilei pauza final – 30.05.2020 este format astazi din trei evenimente, toate venind din ligile de fotbal germane. Mizam pe doua meciuri ce vin din prima liga de fotbal, dar si pe un meci din liga secunda. Avem o cota finala de 3.63, disponibila la casa de pariuri Betano, unde asteptam sa va inscrieti. Nu uitati sa faceti si voi o scurta analiza inainte de a plasa.

Bayern – Dusseldorf

Incepem Biletul zilei pauza final – 30.05.2020 cu intalnirea dintre Bayern si Dusseldorf, meci din etapa cu numarul 29 din Bundesliga. Partida se va disputa pe Allianz Arena, incepand cu ora 19:30. Bayern are un avans de 7 puncte fata de ocupanta pozitiei cu numarul 2, insa trebuie sa aiba grija sa nu mai faca pasi gresiti. A reusit sa o invinga pe Dortmund in ultima partida disputata, in deplasare, scor 0-1. Ultimul meci disputat de Bayern pe Allianz Arena i-a adus o victorie categorica, contra celor de la Frankfurt, scor 5-2. Dusseldorf vine si ea dupa o victorie contra celor de la Schalke, intr-un meci disputat pe teren propriu si incheiat cu scorul de 2-1. Echipa a inregistrat o victorie si doua remize de la reluarea competitiei, fiind asadar neinvinsa. Totusi, astazi se deplaseaza pe terenul campioanei, unde se castiga foarte greu un punct.

Wolfsburg – Frankfurt

Continuam Biletul zilei pauza final – 30.05.2020 cu intalnirea dintre Wolfsburg si Frankfurt, meci din etapa cu numarul 29 din Bundesliga. Partida se va disputa pe Volkswagen Arena, incepand cu ora 16:30, avand-o ca favorita pe formatia gazda. Wolfsburg vine dupa o victorie contra celor de Leverkusen, intr-un meci disputat in deplasare si incheiat cu scorul de 1-4. Ultima infrangere a echipei a venit contra celor de la Dortmund, intr-un meci disputat acasa si incheiat cu scorul de 0-2. Totusi, Wolfsburg se tine bine de la reluarea competitiei, castigand doua din cele trei meciuri disputate. De partea cealalta, Frankfurt pare sa-si revina cu greu din seria negativa inregistrata. A obtinut o remiza in ultima partida, contra celor de la Freiburg, pe teren propriu, scor 3-3. Echipa are 4 infrangeri consecutive in ultimele 5 meciuri disputate, ultima victorie venind in cupa, cu Bremen, scor 2-0.

Kiel – Bielefeld

Incheiem Biletul zilei pauza final – 30.05.2020 cu intalnirea dintre Kiel si Bielefeld, meci din etapa cu numarul 29 din Bundesliga 2. Partida se va disputa pe Holstein-Stadion, incepand cu ora 14:00, avand-o ca favorita pe formatia oaspete. Kiel vine dupa o infrangere la limita suferita in ultima partida disputata, contra celor de la Bochum, in deplasare, scor 2-1. Ultima victorie a echipei a venit contra celor de la Stuttgart, acasa, scor 3-2. Kiel are o victorie, doua remize si doua infrangeri in ultimele 5 meciuri. Bielefeld ocupa in continuare prima pozitie in clasament. Echipa vine dupa 3 remize consecutive de la reluarea competitiei. A remizat cu Hamburger SV, Osnabruck si Stuttgart. Ultima victorie s-a inregistrat pe teren propriu, contra celor de la Wehen, scor 1-0.